1 Ekim 2013 Salı

2013 Kurban Bayramı (Tatili) Kaç Gün? Kurban Bayramı ne zaman

Kurban bayramının yaklaştığı şu günler 15 Ekim 2013 günü başlayacak olan Kurban Bayramı kaç gün yani kurban bayramı tatili kaç gün olacak, Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihte, 2013 Kurban Bayramı'nda kaç gün resmi tatil var gibi sorusular...


2013 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bayram tatili boyunca köprü ve otoyol geçişlerinin ücretsiz olacağını ve Kurban Bayramı tatili öncesinde arefe günü, kamu personelinin yarım gün idari izinli sayılacağını bildirdi.
2013 Kurban Bayramı Ne Zaman? Hangi Tarihte!

2013 Yılında Mübarek Kurban Bayramı 15 Ekim'de başlıyor ve Kurban Bayramı 18 Ekim'de son buluyor. Kurban Bayramı gelmeden kurban gündemi oluşmaya başladı. Kurban Bayramı'nda arefe günü 14 Ekim Pazartesi gününe denk geliyor. Kurban Bayramı 15 Ekim Salı günü başlayacak, Kurban Bayramı 18 Ekim Cuma günü ise sona erecek. Cumartesi ve Pazar günü de Kurban Bayramına katılınca görünüşe göre, Pazartesi gününe kadar tatil devam edecek.

Kurban Bayramı Nedir? Tarihçesi Ne? Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın!
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme