11 Ekim 2013 Cuma

Google Nexus 5 fiyatı kaç lira (ne) olacak? hakkında bilgi

Google Nexus 5  fiyatı kaç lira (ne) olacak? hakkında bilgi haber ve yorum sayfası.Google'ın duyurmaya hazırladığı yeni telefonu Nexus 5 hakkında sızıntılar sürüyor.

Google Nexus 5 ne zaman satışa çıkacak? Google Nexus 5 teknik özellikleri, Google Nexus 5 satış fiyatı ne kadar olacak? Google Nexus 5 işlemci kamera özellikleri Google Nexus 5 ne zaman Türkiye'ye gelecek? Google Nexus 4 fiyatı ne kadar? Google Nexus 4 ile Google Nexus 5 karşılaştırması, Google Nexus satış fiyatı

Nexus 5 ne zaman çıkacak merak ile beklenmekte. Ancak Nexus 4'ün artık üretilmeyeceği bu sürenin yakın bir zaman olacağı habercisi olmaktadır. Google tarafından üretilen telefon LG tarafından satışa sürülmektedir. Nexus 4 fiyatları 1300 TL civarı iken 1100 TL ye kadar düştü. Stoklar ise şu an için bitmek üzere. Artık yeni üretimler yapılmayacak ve Nexus 5 olarak yeni bir telefon modeli karşımıza çıkacaktır.


Google Nexus 5 ne zaman çıkacak? Nexus 4 fiyatları ne kadar?
Nexus 4, LG Electronics şirketi tarafından Google ile ortak olarak tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan ve piyasada Nexus adını taşıyan dördüncü Android işletim sistemli akıllı telefondur. 1.5 GHz quad-core Snapdragon S4 Pro işlemciye ve 2 GB RAM özelliğine sahip olan cihaz, 8 ya da 16 GB bellek opsiyonu ve 1.3 megapiksel ön yüz kamerası ve 8 megapiksellik arka yüz kamerasıyla piyasaya sürülmüş olup, Jelly Bean olarak da bilinen Android 4.2 işletim sistemine sahiptir. Google, 29 Ekim 2012'de Nexus 4'le ilgili kamuoyuna ilk açıklamayı yapmış ve cihazın Kasım 2012'de piyasaya çıkacağını duyurmuştu.

Beklenen tarihte piyasaya çıkanve Google Play üzerinden online olarak satışa sunulan model kısa sürede tükendi ve LG uzun süre boyunca siparişleri karşılayamadı. Ancak bu sıkıntı zaman içinde giderildi. Nexus 4 Türkiye'de de bir hayli geç satışa çıkmasına rağmen, Türkiye dünya çapında bir milyonuncu Nexus 4 telefonun satıldığı ülke oldu.

Son olarak yeni cihazın satış fiyatı hakkında bilgiler ortaya çıktı. Google’ın merakla beklenen yeni telefonu Nexus 5’in kullanım kitapçığı ve görsellerinden sonra fiyat bilgisi de sızdı.Phonearena.com sitesinin verdiği bilgilere göre yeni cihaz farklı dahili hafıza ve pil seçeneklerine göre fiyatlandırılacak.

Buna göre, 16 GB dahili hafızalı model 2300 mAh pil ile gelecek ve 299 dolar satış fiyatına sahip olacak. 32 GB’lık model ise 3000mAh pile sahip olacak ve 399 dolardan raflardaki yerini alacak.

Bir önceki nesil Nexus 4 modelinin 8 GB’ı 299 Dolar, 16 GB’ı ise 399 Dolar’dan satılıyor ve her iki model de 2100mAh pil içeriyordu. 16 Ekim tarihinde tanıtılması beklenen Nexus 5 modelinin sızan özelliklerine buradaki sayfamızdan, Google Nexus 5 resimlerine de buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme