7 Ekim 2013 Pazartesi

İphone 5C Fiyatı Nedir? En ucuz iPhone 5C nereden alınır?


Apple'ın yeni ve ucuc iphone olarak lanse edilen, rengarenk modeli İphone 5C fiyatı nedir, İphone 5C'nin  yurtdışı fiyatı kaç lira, en ucuz iPhone 5C nereden alınır siz iphone merklıları için araştırdık.

Ülkemize Aralık ayı içinde gelmesi beklenen yeni iPhone modellerinden iPhone 5C'ye daha erken sahip olmak isteyenler şimdiden gözlerini yurtdışına çevirmiş durumda. Yaklaşan Kurban Bayramı tatile ile birlikte çıkacak olan Türk vatandaşlarının uğrak yerlerinden birisi de Apple Store'lar olacak. iPhone 5C, 20 Eylül itibariyle 9 ülkede resmi olarak satışa sunuldu. Bu ülkelerden ABD, Almanya, Çin, Fransa, İngiltere, Kanada ve Singapur'daki iPhone 5S 16GB modelinin SIM kilitsiz fiyatlarını sizler için araştırdık.

Dikkat edilecek hususlar!
iPhone satın aldığınız mağazada pasaportunuzu göstererek vergi iadesi için gerekli belgenin düzenlenmesini istemeniz gerekmektedir.Bu belge olmadan vergi iadesi (tax free) almanız mümkün değildir. Ziyaret ettiğiniz ülkeden ayrılırken havaalanında vergi iadesi formunu gümrük memurunun onaylaması gerekmektedir. Gümrük memuru vergi iadesi almak istediğiniz telefonu görmek isteyebilir, bu yüzden telefonu yanınızda bulundurun. Gümrük memurunun onayladığı vergi iade formu ile vergi iadesi verenaracı kurum ofislerinden vergi iadesini alabilirsiniz. Yurtdışından satın alacağınız telefonları Türkiye'de kullanabilmek için 100 TL vergi ödemeniz ve IMEI kaydı için son iki yıl içinde üzerinde kayıt bulunmayan ve son 1 ay içinde yurtdışından giriş yapılmış bir pasaporta kayıt yaptırmanız gerektiğini hatırlatalım.

*ABD ve Kanada'da vergi oranı her eyalette farklılık göstermektedir. Fiyatlara vergi eklenmemiştir.

 Not: 4 Ekim 2013 tarihli TL kurundan hesaplama yapılmıştır. Apple'ın resmi olarak açıkladığı fiyatlar dikkate alınmıştır.

teknokulis
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme