10 Ekim 2013 Perşembe

LC Waikiki’nin Sahibi Kimdir? LC Waikiki Kime Ait?

Son bir kaç yıldır halk arasında çok merak edilen ve pek çok LC Waikiki müşterisinin eşe dosta birbirlerine sorduğu sorların başında; LC Waikiki’nin sahibi kim, LC Waikiki stıldı mı?, Waikiki Kime Ait, LC Waikiki'nin sahibi kimdir? LC Waikiki'yi Leyla Zana'mı aldı? gibi sorular gelmekte.

Lcw giyim markasını son duymayan kalmamıştır. Ülkemizde neredeyse her evde en az 1 lcw ürünü vardır sanırım. Fiyatlar ilk açıldığı yıllarda baya pahalı olan Waikiki, son yıllarda çok ucuzlaştı ve son derece uygun bir fiyatlara indi. Herkes iyi giyinmeli sloganıyla yoluna devam eden LC Waikiki kimin? diye merak ettiğinizi biliyorum. LC Waikiki pkk’lıların gibi bir söylenti çok uzun zaman önce çıkan bir söylenti. Ancak LC Waikiki’nin Leyla Zana ile hiç bir alakası olmadığı ortaya çıktı.


Öyleyse LC Waikiki’nin Sahibi Kimdir?
Kökeni Fransız olan firmanın adı ünlü Waikiki plajından esinlenerek ve Fransızca arkadaş anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harflerinden oluştu. 1988′de Malatyalı Küçük ailesinin sahibi olduğu Taha Tekstil, Waikiki’nin Türkiye’de üretimini yaptı. Taha Grubu 1991de Tema Tekstil’i kurarak markanın Türkiye lisansını aldı. 1997de ise, Waikiki’nin sahipleri markalarını Tema grubuna sattı. Halen 47 ilde, 120 bin metrekare satış alanı ve 180 mağazası ile hizmet veren firmanın yönetiminde Safranbolu’lu Dizdar ile Malatya’lı Küçük ve Kısacık ile Fransız Amouyal aileleri bulunuyor. 1997′de LC Waikiki markasının tüm dünyadaki haklarını Tema Tekstil satın aldı ve yapılan anlaşma gereği, markanın ilk sahibi olan Fransız Amouyal Ailesi’ne, yüzde 7 hisse verilmiş.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme