2 Ekim 2013 Çarşamba

Melissa Joan Hart Kimdir? Hayatı Nereli Kaç Yaşında Hakkında Bilgi (Sabrina),

Şimdi size daha önce Türkiye'de de yayınlanan Sabrina dizisiyle adından söz ettiren Melissa Joan Hart kimdir, Melissa Joan Hart hayatı, Melissa Joan Hart nereli, kaç yaşında hakkında vikipedi bilgileri ve Melissa Joan Hart resimlerini sunacağız.

Melissa Joan Hart Kimdir? 
Melissa Joan Catherine Hart (d.18 Nisan 1976, New York, ABD) ABD'li oyuncu, yönetmen ve şarkıcı. 4 yaşından beri önce Broadway 'de, sonra "Splashy" gibi çeşitli reklam filmlerinde oynadı. 6 kardeşi olan Melissa, annesi Paula Hart'la birlikte prodüksiyon şirketi "Hartbreak Films" i kurdu.

Snowboard yapmayı çok seven ve resimle uğraşan oyuncu Picasso'nun 3 resmine sahiptir. Basketbol meraklısıdır ve gitar çalar, Fransızcayı akıcı konuşur. Melissa Joan Hart şuan kocası Course of Nature grubunun solisti Mark Wilkerson ile Connecticut ta yaşıyor. 1986'da "Timsah Dundee" filminde kısa bir sahnede rol aldı. 1986 yılında Katherine Helmond ve Sid Ceasar la oynadığı "Christmas Snow" adlı filmi 87 de "Primetime EMMY" ödülünü kazandı. İlk çıkısını 1991 yılında, Nickelodeon kanalında başrol oynadığı "Clarissa Explains It All" dizisiyle yaptı (1991). Dizi 1994 yılında yayından kaldırıldıktan sonra Melissa Joan Hart "New York Üniversitesine" gitti ancak eğitimini tamamlamadı.

Bu dönemlerde "Twisted Desire - Komplo", "The Right Connections", "Silencing Mary" gibi TV filmleri de amerikanın çeşitli kanallarında gösterildi. . 1.57 boyundaki oyuncu ülkemizde ve tüm dünyada Sabrina, The Teenage Witch dizisiyle tanındı.Toplam 163 bölümden oluşan “Tatlı cadı Sabrina” dizisi, 1996'dan 2003 (7 sezon boyunca) yılına kadar önce ABC sonra da WB kanalında devam etti. Filmin ilk 5 sezon DVD si amerikada satışa çıktı. Dizide 16 yaşında cadı olduğunu öğrenen yarı-ölümlü genç bir lise öğrencisini canlandırdı.


2000 yılında"Drive Me Crazy" filminde Adrian Grenier le başrolü paylaştı. Filimin bir şarkısını o dönem Melissa Joan Hart ın arkadaşı olan Britney Spears yaptı. (Britney Spears- You Drive Me Crazy). Film ülkemizde "Sen Aşk Nedir Bilirmisin?" adıyla gösterildi. 2002 yapımlı "Rent Control (diğer adıyla "Aunt Agatha's Apartment" " adlı filmde baş rolü Carmen Electra ile paylaştı. Film Cine5 te "Kontrollü Aşk" adıyla gösterildi. 2005 yapımlı "Jack Satin" adlı filmde Hamilton von Watts la başrol oynadı. "Mute" adlı kısa filmin yönetmenliğini yaptı; filmde kardeşi Emily Hart başrol oynadı. Film Palm Springs Festivalinde gösterildi. Hartın ayrıca 3 albümü bulunmaktadır. ("This Is What 'NA NA' Means", "Sabrina, the Teenage Witch: The Album", "Peter and the Wolf" . 2003 yılında İtalyada evlendiği eşi Mark Wilkerson'dan 2006 yılında Mason adında bir oğlu oldu.

                 Melissa Joan Hart Resimleri kaynak: Vikipedi
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme