3 Ekim 2013 Perşembe

LYS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı (3 Ekim 2013 ÖSYM Ek Yerleştirme)

ÖSYM 2013-LYS ek yerleştirme sonuçlarını açıklandı.(3 Ekim 2013 Ek Yerleştirme)  2013 Ek yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıkyanız.


ÖSYM’nin ek yerleştirme kılavuzundaki bilgilere göre adaylar tercihlerini iki yöntemle gerçekleştirebilirler. 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında internet bağlantısı ve yazıcıya sahip adaylar bilgisayarlarından ÖSYM’nin sayfasındaki “Tercihler” kısmındaki 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih başlıklı bölüme T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıp online tercih formunda tercihlerini gerçekleştirip onay verirler tercihler ÖSYM’e iletilmiş olur. Tercih başarı ile tamamlanırsa “Tercihleriniz … tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ibaresi çıkacaktır. Söz konusu mesajı aldığınızda yazıcıdan tercih listesi çıktı olarak alınıp muhafaza edilmelidir.

LYS adaylarının ek yerleştirme tercihlerini gerçekleştirebilecekleri diğer yöntem ise doldurulmuş tercih formu ve nüfus cüzdanı ile birlikte 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında bir Başvuru Merkezine gidip işlemleri orada memurlar aracılığıyla gerçekleştirmektir. Tercih merkezine giden adayların tercih işlemlerini görevli kişi internetten gerçekleştirecek ve adaya tercih listesinin çıktısını verilecektir. İnternet erişimi olmayan veya internet kullanımında deneyimli olmayan adayların bu yolu tercih etmesi tavsiye olunur.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme