13 Ekim 2013 Pazar

RUEFF Tekniği Nedir? Rueff tekniği ile büyükbaş hayvan yıkma (Dana,Boğa Nasıl Devrilir Yatırılır)


Kurban bayramında büyükbaş kurbanlıkların kurban edilmek üzere yatırılması hakkında hazırladığımız; RUEFF Tekniği Nedir? Rueff tekniği ile büyükbaş hayvan yıkma (Dana,Boğa Nasıl Devrilir Yatırılır)sorularının cevaplarının yer aldığı yazımızı dikkatle okuyunuz.

Alman veteriner Adolf Rueff tarafından geliştirilen yöntemle büyük boğalar dahi tek kişiyle kesime hazır hale getirilebiliyor. Bu tekniği uygulamak için profesyonel olmaya gerek yok.Hayvan 1 ton bile olsa fark etmez. Sadece her evde bulunabilecek bir ip gerekli.

Kurban Bayramı'nda istenmeyen görüntülerin önüne geçmek için kullanılan "rueff" tekniğiyle hayvanların eziyet görmeden kesilmesi sağlanıyor Kurban Bayramı'nda istenmeyen görüntülerin önüne geçmek için kullanılan "rueff" tekniğiyle hayvanların eziyet görmeden kesilmesi sağlanıyor Kurbanlıklar, Alman veteriner hekim tarafından ilk defa uygulanan yöntemle çevreye zarar vermeden kesime hazır hale getiriliyor.

RUEFF TEKNİĞİ NEDİR?
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alman veterinerler tarafından geliştirilen ''rueff'' tekniğinin, kurbanlık hayvanların kesime hazırlanması için rahatlıkla kullanılabileceğini söyledi.

İPİN SAĞLAM OLMASI ÇOK ÖNEMLİ
Hayvanı yatırmak için kullanılacak ipin sağlam olması gerektiğine dikkati çeken Yıldız, "Basit, kazaları da minimize eden ve bayramları bayram havasında yaşamamızı sağlayacak bu tekniği kesinlikle tavsiye ediyorum. Bize ait yatırma teknikleri de var ama en kolayı bu. Bu teknik ülkemizde son zamanlarda yayılmaya başladı, daha önce sadece kitaplardaydı" diye konuştu.Yıldız, kurbanı yatırırken ve keserken eziyet edilmemesi gerektiğini belirterek, söz konusu teknikle kurbanlıklara eziyet ve kazaların önlendiğini anlattı.

                     Rueff tekniği ile büyükbaş hayvan yıkma resimli anlatım ile karşınızda;

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme