3 Ekim 2013 Perşembe

Scarlett Johansson Kimdir? Hayatı Nereli Kaç Yaşında Resimleri Hakkında Bilgi

Bu sayfada da, Scarlett Johansson İngrid yani Scarlett Johansson kimdir, Scarlett Johansson nereli, Scarlett Johansson'ın hayatı hakkında bilgiler, Scarlett Johansson kaç yaşında ve Scarlett Johansson resimleri gibi Scarlett Johansson'a özel olsun...

Scarlett Johansson Kimdir?
Scarlett Johansson İngrid , 22 Kasım 1984’de New York’ta doğmuştur. Scarlett Johansson'ın babası, Karsten Johansson Danimarkalı bir mimar, Scarlett Johansson'ın annesi; Melanie Sloan ise Polonyalı Aşkenaz (Almanya Yahudisi) bir yapımcıdır.

Hunter Johansson adında ikiz erkek kardeşi ve kendisi gibi oyuncu olan Vanessa Johansson adında bir ablası ile Adrian adında bir erkek kardeşi vardır. New York Manhattan’daki Professional Children’s School’dan 2002′de mezun oldu. Scarlett Johansson, zamanının yarısını New York’da yaşayan annesinden ayrılan babasıyla, diğer yarısını Los Angeles’ta yaşayan annesiyle geçiriyor.Scarlett Johansson’un tiyatro sahnesine ilk çıkışı henüz küçük yaştayken Sophistry oyununda oldu.

Scarlett Johansson Kariyeri;
Scarlett Johansson, 1994 yapımlı (‘ Abegu nqyı svyzyr blhaph’);luğa başlar ve 1998 yılında Robert Redford ve Kristin Scott Thomas ile birlikte oynadığı “The Horse Whisperer” (Atlara Fısıldayan Adam) adlı filmle üne kavuşur. 2001 yılı yapımı Ghost World filmi ile birlikte tanındı. 2003 yılındaki Lost in Translation (Bir Konuşabilse) filmi ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü alırken Altın Küre’ye de aday olur . İnci Küpeli Kız filmlerinde yer aldı. 2005 yılında Ewan McGregor, Michael Bay ile The Island filmininde oynadı.

Aynı yıl Woody Allen ile “Match Point” filmi ile dördüncü kez Altın Küre adaylığı elde eder. 28 Temmuz 2006’da yine bir Woody Allen filmi Scoop vizyona girer. Ardından Scarlet Johansson ünlü yönetmen Brian De Palma ile “The Black Dahlia” filminde çalışma fırsatını elde eder. Scarlett Johansson, Calvin Klein’ın “Eternity Moment” adlı parfümünün reklamlarında oynadı. 2005 yılında Louis Vuitton’ın mankeni oldu. Şubat 2006 da “Vanity Fair” dergisinin kapağında Scarlett Johansson, Keira Knightley ile birlikte çıplak poz verdi.

2006 yılında Esquire dergisi ve FHM dergisi tarafından “Yaşayan En Seksi Kadın” seçilerek FHM dergisinin Mayıs kapağında yer aldı. 2006 yılında Reebok ile sözleşme imzalayarak reklam kampanyalarında oynadı. Scarlett Johansson çoğu zaman Derek Peter, Benicio Del Toro, Jared Leto, Justin Timberlake, Josh Harnett gibi bir çok ünlü erkek ile yakıştırılmış olsa da Scarlett Johansson özel hayatını medya ile konuşmayacağını ancak tek eşliliğe inanmadığını ve tek eşliliğin insan doğasına aykırı olduğunu defalarca söylemiştir. Evlilikleri : 27 Eylül 2008 tarihinde Kanadalı dizi ve sinema oyuncusu Ryan Reynolds ile Kanada’da aile arasında düzenlenen bir törenle evlendi. Ancak Ryan Reynolds’un sinema oyuncu Blake Lively ile beraber olmasından sonra Ocak 2011′de boşandılar.

Scarlett Johansson Rol Aldığı Filmler;
2006 – The Namesake 
2006 – Mission: Impossible III 
2005 – The Black Dahlia 
2005 – The Island 
2004 – İn Good Company 
2004 – The SpongeBob SquarePants Movie 
2004 – Good Woman, A 
2004 – Love Song for Bobby Long, A 
2004 – Perfect Score, The 
2003 – Girl with a Pearl Earring 
2003 – Lost in Translation 
2002 – Eight Legged Freaks 
2001 – American Rhapsody, An 
2001 – Man Who Wasn’t There, The 
2000 – Ghost World 
1999 – My Brother the Pig 
1998 – Horse Whisperer, The 
1997 – Home Alone 3 
1997 – Fall 
1996 – Manny & Lo 
1996 – İf Lucy Fell 
1995 – Just Cause Hollywood’un en çok kazanan yıldızlarından biri olan ABD’li oyuncu Scarlett Johansson, başlangıçta kendisini kabul ettirmek için çok zorlandığını itiraf ederek, “Neredeyse kariyerim başlamadan bitecekti” dedi.56 milyon dolarlık (112.7 milyon TL) serveti olan Johansson, şunları söyledi:“Oyunculuk, müzik ve benzeri birçok ders aldım.Annem beni çocuk oyuncularla çalışan bir ajansa götürdü ama istemediler; reddettiler.Mahvoldum ve ‘Kariyerim başlamadan bitti’ diye düşündüm.” johansson, “Çok zorlandım ama şimdi bu noktada olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

Scarlett Johansson Foto Galeri (Resimleri) Tıkla!


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme