10 Ekim 2013 Perşembe

Skechers Ayakkabı Bayiliği Nasıl Alınır? ( Skechers Bayilik Alma 2013-2014)

Konu başlığı: Skechers Ayakkabı Bayiliği Nasıl Alınır? ( Skechers Bayilik Alma 2013-2014)

Amerika’da en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biri olan Skechers, Türkiye’deki ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. 2011’in ikinci yarısında Türkiye pazarına giren ve her sezon sunduğu 3000’den fazla modelle tüketicilerin beğenisini toplayan Skechers, Türkiye’de 2013 yılında, geçtiğimiz yıla oranla iki kat büyümeyi hedefliyor.


Skechers’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Olka Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. Genel Müdürü Yasin Kavşak, “Skechers, özel teknolojileri ve tasarımlarıyla tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Ürünlerimiz Türkiye’de 300’e yakın noktada satılıyor.
Kendi mağazamızla Skechers ürünlerinin çeşitliliğini ve renkliliğini daha fazla gösterebileceğiz” dedi.

Dünyada 1000’e yakın Skechers mağazası olduğunu belirten Kavşak Türkiye’de 3 yıl içerisinde 15 yeni mağaza açmayı planladıklarını söyledi. Skechers’ta yeni doğan bir çocuğun ilk adım ayakkabılarından okul dönemine, üniversite döneminden çalışma hayatına ve hatta emeklilik dönemine kadar her yaş grubunu kapsayacak model zenginliği bulunuyor. 1992 yılında kurulan ve 20 yıl gibi kısa bir zaman zarfında
Amerika’nın en büyük günlük giyim ve çocuk ayakkabı markası haline gelen Skechers, her sezon 3000’den fazla modelle dev bir koleksiyon sunuyor. Geniş bir tasarım ve ürün geliştirme ekibiyle hizmet veren markanın dünya genelinde 1000’e yakın mağazası bulunuyor. Amerika ve İngiltere olmak üzere birçok ülkede, ‘müşteri sadakati ve yılın en iyi spor ayakkabı markası’ gibi önemli ödülleri kazanan Skechers’ın yıllık cirosu 2 milyar dolar düzeyinde.

“Türkiye’de büyümeyi hedefliyoruz”
Skechers’ın 2011’in ikinci yarısında Türkiye pazarına girdiğini söyleyen Skechers Türkiye Distribütörü Olka Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. Genel Müdürü Yasin Kavşak, “Skechers, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ayakkabı alışkanlıklarına yön vermeye başladı. Bugüne dek ayakkabı mağazalarından spor mağazalarına, departman mağazalardan çocuk mağazalarına, yaklaşık 300 noktada tüketicilerle buluşuyorduk.

Geçtiğimiz iki yıllık süreç zarfında Türkiye’de de sadık bir müşteri kitlesi oluşturduk. Bir sezonda 8 ürün birden satın alan müşterilerimiz var. Bağdat Caddesi’ndeki mağazamızın açılışı sonrasında müşterilerimizden beklentilerin de üstünde pozitif geri dönüşler alıyoruz” dedi ve mağazalaşma planlarını aktardı: “Skechers olarak Türkiye’de 2013 yılında 2012 yılına göre iki kat büyüme gerçekleştirmeyi, 2014 yılında ise iş hacmini bir üst seviyeye çıkartmayı, 2013 yılının 3 katı büyümeyi hedefliyoruz.

Önümüzdeki 3 yıl içinde 15 mağaza daha açmayı planlanıyoruz. Kendi açacağımız mağazaların yanı sıra, bayilik sistemi ile de mağazalaşacağız.” Türkiye’de en çok spor ayakkabı ve çocuk ayakkabılarına ilgi gösterildiğini söyleyen Kavşak, “Spor ayakkabı kategorisinde son derece rahat ve konforlu olan GOwalk modellerimiz, koşu kategorisinde GOrun modellerimiz büyük ilgi gördü. Çocuk kategorisinde ise özellikle ışıklı kız çocuk ayakkabıları Twinkle Toes modellerimiz çocuklar tarafından çok beğeniliyor” dedi.

Kaynak: Ekonomi34
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme