22 Kasım 2013 Cuma

2013 Şubat10 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak


2013 Şubat10 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak haberi

Ömer Çelik döneminde kaldırılan Şubat atamalarının gelmesi için uzun süredir mücadele eden atanamayan öğretmenler, en sonunda isteklerine kavuştular. Atanamayan öğretmenlerden 10 bin kişi Şubat 2014′te atanacak.

Kasım ayında ise 750 öğretmen atanacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarının ortak canlı yayınında, şubatta 10 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

Erdoğan, “Eğitimde biliyorsunuz bir reform yaptık, 4+4+4. Bunu niye yaptık? İstiyoruz ki kaliteyi arttıralım. 10 yılda 400 bin öğretmeni Milli Eğitim’e kazandırdık. Bütçemizi dikkatli bir şekilde değerlendireceğiz. Şubat ayında 10 bin öğretmen atamayı öngörüyoruz.

Önümüzdeki 4-5 yıl içinde öğretmen açığımızı sıfırlamış olacağız.” dedi. MEB’in plansız ve programsız işlerine her gün yeni bir şey daha ekleniyor. Şubat ataması da bunlardan birisi olacak gibi görünüyor. Bundan önceki Bakan Ömer Dinçer ’’Şubatta atama olmayacak.’’ demişti. 2013 Ocak ayında da, Nabi Avcı geçmişte alınan kararları uygulayacaklarını ve şubatta atama yapmayacaklarını söylemişti.

Aynı şekilde bizzat Başbakanın kendisi bir daha şubatta atama olmayacağını söylemişti. Şimdi ise Ak Partili Nurettin Canikli, detaylarını bilmediği bir konuda konuşarak “Şubatta 10 bin öğretmen alımı yapılacak’ dedi. Bu açıklamayı yapan Canikli bu yıl kaç öğretmen atandığını dahi bilmiyordu. Şubat’ta böyle bir atama yapılacaksa, şimdiden adaylar bilgilendirilerek, kariyerlerini planlamaları için fırsat sağlanmalı ayrıca bu atama sayılarının 2014 Ağustos atama kontenjanından eksiltilmemesi için tedbir alınmalıdır.

sözcü
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme