14 Kasım 2013 Perşembe

Dilan Gwyn Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Resimleri Hakkında BilgiBu sayfada genç oyuncu Dilan Gwyn kimdir, Dilan Gwyn nereli, Dilan Gwyn kaç yaşında,Dilan Gwyn Kürt mü, Dilan Gwyn  resimleri hakkında bilgilerden öğrenebildiklerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Dilan Gwyn Kimdir?
Dilan Gwyn, Hollywood’un yeni starı Dialn; şair, gazeteci ve yazar Orhan Kotan’ın kızıdır. Dilan 1987 yılında İsveç’te dünyaya geldi. Oyunculuk eğitimini The American Academy of Dramatic Arts’da tamamladı.Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca okudu.

Hollywood yapımı olan ve başrollerinde Luke Evans, Dominic Cooper, Charlie Cox gibi isimlerin olduğu 'Dracula Untold' filminde rol alan oyuncu, filmin çekimlerini tamamladı.Güzel oyuncu çekimlerden çok kısa süre sonra, dünyaca ünlü BBC Worldwide Production yapımı olan ve Starz kanalında yayınlanan, Leonardo Da Vinci'nin gençliğinin konu edildiği, 'Da Vinci's Demon' dizisi ile anlaştı.

Hollwood 27 yaşındaki Dilan’ı keşfetti. Rönesans döneminde yaşayan İtalyan asıllı Rönesans döneminin en önemli düşünürü, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamı olan Leonardo Da Vinci’nin hayatını anlatan “Da Vinci’s Demons dizisinde gösterdiği performans ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kürt Dilan Gwyn, kimin kızı olduğunu açıkladı.

Dilan Gwyn Hayatı - Dilan Gwyn Kimin Kızı?
Dilan, Türkiye’nin Kürt aydınlarından olan şair, gazeteci ve yazar Orhan Kotan’ın kızı olduğunu söyledi.

Babasının küçükken vefat ettiğini belirten Dilan, “Annem İsveç’te yaşıyor. İki ablam var. Ailede sinema sektöründe çalışmayı tercih eden tek kişi benim” dedi. Dizideki performansından dolayı Türkiye’den çok sayıda olumlu tepki aldığını belirten Dilan, şunları söyledi: “Böyle bir tepki almayı beklemiyordum.

Türkiye’deki Türk, Kürt, Ermeni ve Çerkez takipçilerimden mesajlar aldım. Tüm bu etnik grupları yanımda hissetmek beni mutlu etti.”


Genç oyuncu, 2014 yılının Ocak ayında yayınlanmaya başlayacak olan, 2. sezon bölümlerinde rol alacak.

Bu yıl, Temmuz ayında tatil ve dizi görüşmesi için İstanbul'da olduğunu belirten Gwyn, "Türkiye'ye gelmeden önce, yurt dışında yaptığım görüşmeler olmuştu.Türkiye'de halen yayında olan bir dizi projesi ile görüştüğümüz sırada, yurt dışındaki projelerimden olumlu sonuç aldım.Türkiye'deki projeden bir süre ses çıkmayınca, maalesef dönmek zorunda kaldım.Bu sene kısmet değilmiş, ama bir gün Türk projelerinde rol almayı çok isterim." dedi. Dilan Gwyn Resimleri


 kaynak:wepten sitelerinden alıntıdır.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme