9 Kasım 2013 Cumartesi

Dünyanın en İyi (en kaliteli) Erkek Saat Markaları Hangileri? Fiyatları


Carlo Collodi'nin pinokya adı kitabının orjinal halinde pinokyonun sonu nasil bitiyor? (biter?)

Dünyanın en İyi (en kaliteli) Erkek Saat Markaları Hangileri ve fiyatları keç lira siz değerli saat severler için araştırdık.

Saat tutkunlarına özel hazırladığımız dünyadaki piyasanın en kaliteli saat markaları, en iyi saat markaları, en pahalı saat markaları konu başlıklı ürün incelemesi içerinde sıralanan sıralama ve fiyatlar kesin olmayıp bilgilendirme amaçlı yapılmış bir incelemedir. Fiyatların doğruluğu kesin olmayıp hiçbir şekilde ilgili markaların satıcılarını bağlayıcılığı yoktur.


1-Rolex: Dünyanın en iyi saat markalarından biri olan Rolex,1919 yılında üretime başlamış ve daha çok elit kesime hitap eden bir markadır.Genellikle çelik ve altın olarak üretilen bu saatler bir İsviçre markasıdır.Son derece kibar ve lüks görünümlüdürler.Rolex saatlerin orjinal fiyatlarının en ucuzu 10.000 tl civarındadır.Rolex'in ikinci el alım ve satımı da bulunmaktadır.İkinci el rolex saatler piyasa da kolaylıkla satılabilmektedir. 


2-Tissot: Bir başka isviçreli saat firması tarafından üretilen Tissot , ortalama olarak 2000 tl civarı satılmakta ve özelliklerine göre fiyatları daha da artabilmektedir.Swatch saat markasının da sahibi olan Nicolas Hayek'e ait olan Tissot , kalite ve kullanışlı bir saat aksesuar markasıdır.En iyiler arasına girmeyi de başarmıştır. 


3-Vacheron Constantin: 1735 yılında İsviçre Cenevre'de kurulan bu saat firması dünyanın en pahalı ve en kaliteli saat markalarından biridir.İşçilik konusunda çok iyi bir durumda olan bu marka'nın ürettiği saatlerin kaliteli bir görünüme sahip olduğu görülmektedir.Özel koleksiyon saatlerinin fiyatları 100.000 dolar normal düzeyde ki saatlerin fiyatları ise ortalama 20.000 dolar civarındadır. 


4-Maurice Lacroix: İsviçreli bir saat markası Maurice Lacroix daha çok klasik modelli saatler üretmektedir.Klasik olarak saatler üretmesine rağmen çok kalite tasarımlar sunan Maurice Lacroix lüks yaşam sürdüren topluluk tarafından sıkça tercih edilmektedir.Maurice Lacroix saat yapımındaki tüm parçalarını kendi üretmektedir.2.000 tl'den başlayan bu saatin fiyatı 30.000 - 40.000'e kadar çıkabilmektedir.Ayrıca özel olarak üretin Tourbillon modeli ise yaklaşık 150.000 isviçre frangına satılmaktadır.El yapımı olan bu ürün'den sadece 30 tane üretilmiştir. 


5-Omega : Son derece kaliteli saat markası olan Omega , şık olduğu kadar bir o kadar da pahalı saatlerdir.İsviçre ürünüdür.Piyasadaki ortalama fiyatı 5.000 tl ile 20.000 tl arasında olmakla birlikte daha yüksek fiyatlı saatler de üretebilmektedir. 


6-Seiko: Japon firması olan Seiko , 1984 yılında konuşan saati üreten ilk firmadır.İsviçreli saat üreticileriyle iyi bir mücadele içinde olan Sekko , günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmakta ve donanımsal olarak sorunu olmayan bir saat durumundadır.250 - 300 TL fiyatlarıyla başlayan Seiko saatlerin 1.500 - 2.000 tl'lik saatleri de bulunmaktadır. 


7-Swatch : Ünlü saat markalarından olan Swatch , klasik , spor olmak üzere birçok çeşit saat modeli üretmektedir.Türkiye'deki satışı da yaygın olan bu saat markası İsviçre kökenlidir. 


8-Patek Phillippe: Bu ürün el yapımı ve sınırlı olarak üretildiği üzere çok pahalı saatlerdir.Oldukça zarif saat modelleri bulunan bu saatlerin en ucuz ortalama 10.000 dolar civarındadır.İsviçre üretimidir. 


9-Tag Heuer: En iyi saat üreten saat markalarından biri olan Tag Heuer , 1860'da kurulmuş yine bir İsviçre üreticisidir.Son derece şık ve modernize ürettikleri saatler ile diğer markalardan geri kalmamaktadır.Ortalama olarak 2-3 bin tl'den başlayıp 20-25 bin veya daha fazla olarak devam devam etmektedir. 


10-Longines : 1866 yılından beri faaliyette olan isviçreli saat firması Longines , otomatik ve kronometreli saatlerde başarılıdır.Çoğu pahalı modelleri kronometreli saatler üzerinedir.Daha çok klasik ve zarif saatler üreten Logines , Swatch saat grubunun markalarından biridir.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme