7 Kasım 2013 Perşembe

Fadik Sevin Atasoy Kimdir? Hayatı Biyografisi Nereli Kaç Yaşında Hakkında Bilgi


Bu sayfada sizlere Fadik Sevin Atasoy Kimdir? Hayatı Biyografisi Nereli Kaç Yaşında Hakkında Bilgiler sunacağım

Fadik Sevin Atasoy, 1 Ekim 1975 yılında Ankara doğmuştur . Bilinen tiyatro sanatçısı Sönmez Atasoy ve Emel Göksu’nun kızı olan Fadik Atasoy, Ankara Yükseliş Koleji bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi fakat kısa bir süre sonra okulu bırakıp, Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçti. Fadik Sevin Atasoy, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu.

Adını babasının yazdığı “Fadik Kız” oyunundan aldı. Sahneye ilk kez çocuk oyuncu olarak 4 yaşında “Teneke”yle Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çıktı. Buradaki rolüyle, Selçuk Tiyatro Festivali’nde, “En İyi Oyuncu” ödülünü aldı. 2003 yılında Kültür Bakanlığı bursuyla İngiltere, Fransa ve Rusya’da tiyatro araştırmaları yaptı, Bulgaristan Devlet Tiyatrosu’nda “Carmen”i oynadı ve yine orada “Kırcali Türk Tiyatrosu”nu kurdu ve tiyatro yönetmenliği yaptı. 4 dil bilen Atasoy, Antalya Devlet Tiyatrosu kadrosunda.

2002 yılında başrollerini Burt Reynolds ve Nastasia Kinski’nin oynayacağı Hollywood yapımı “Woman in Love”ın kastına seçildi ama film çekilemedi. 2005 yılında 42. Antalya Film Festivali’de, O Şimdi Mahkum’la, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” seçildi.

Fadik Sevin Atasoy ResimleriPaylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme