9 Kasım 2013 Cumartesi

PlayStation 4 Türkiye Çıkış Tarihi Ne Zaman? Fiyatı Kaç Lira?


PlayStation 4 Türkiye çıkış tarihi ne zaman ve PlayStation 4 Türkiye satış fiyatı kaç lira olacak belli oldu.

Çok kısa bir süre önce PlayStation Türkiye Facebook sayfasından ve Playstation Türkiye Kıdemli Ürün Müdürü olan Mustafa Yiğit’in paylaştığı Tweet’e göre PlayStation 4′ün Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

Paylaşılan resme ve verilen bilgilere göre yeni nesil konsol 13 Aralık‘ta 1.399 TL‘lik etiket fiyatı ile satışa sunulacak. Önceki haberlere göre yeni yılda yani 2014′te ülkemize gelmesi beklenen bu konsolu ülkemizde almak için artık 2014′e kadar beklemeye gerek yok.

Öncelikle Amerika’da 15 Kasım’da çıkışını yapacak olan ve daha sonra Avrupa’da 29 Kasım’da raflarda yerini alacak alan yeni nesil konsol PlayStation 4, Dualshock 4 ve birçok farklı özelliği ile gelecek. Yenilenen ve güçlendirilen performansı ve arayüzü ile çok daha güçlü bir PlayStation karşımıza geliyor. Bununla beraber birçok yeni nesil oyununda yer alacağı PlayStation 4′te bu konsola özel birçok oyunda olacak.

Ayrıca PlayStation 4‘ün birkaç özelliğinden bahsedecek olursak x86-64 mimarisinde 8 çekirdekli bir AMD “Jaguar” GPU ile gelen yeni nesil konsolda AMD’nin Radeon tabanlı yeni nesil grafik işlemcisine sahip.


8 GB GDDR5 RAM’i bulunan PS4′te ayrıca 500 GB boyutunda sabit disk bulunuyor. Mono kulaklık ve hoparlöre sahip olan bu cihazın ağırlığı ise 2.8 kg. Yeni nesil PlayStation’un birçok kişiye göre Xbox One’yi geride bırakması bekleniyor.

kaynak: scroll.com.tr
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme