13 Ocak 2014 Pazartesi

Brad Pitt Kimdir? Hayatı Kaç Yaşında Resimleri Hakkında Bilgi (Angelina Jolie)


Bu sayfamızda Angelina Jolie'nin yakışıklı eşi dünyanın en popüler aktörlerinden olan Brad Pitt Kimdir? Brad Pitt Vikipedi Hayatı, Brad Pitt Kaç Yaşında gibi sorular ve cevapları ile Brad Pitt hakkında pekçok bilgi be Brad Pitt Resimlerine yer verdik.

Brad Pitt Hakkında;
İngiliz asıllı Amerikalı aktör, prodüktör. Hollywood’un en başarılı aktörlerinden biri olmasının yanı sıra, People dergisine ve birçok kaynağa göre yaşayan en seksi erkektir. Filmografisinde yer alan filmlerden bazıları Se7en, Fight Club, Meet Joe Black, Twelve Monkeys, Legends of the Fall, Snatch, Thelma & Louise, A River Runs Through It ve Babel’dir. Başarıları, aşkları ve filmleriyle milyonları peşinden sürükleyen bir 21. yüzyıl ikonu haline gelmiştir. Farklı türlerdeki rollerin hakkından büyük başarıyla gelen aktör, Angelina Jolie ile birlikte kimsesiz ve hasta çocuklara yardım için projeler geliştirmektedir.

Gerçek adı William Bradley Pitt olan aktör 1963 yılında Oklahama’da dünyaya geldi. Okul müşaviri bir anne ile taşımacılık şirketinde çalışan bir babanın üç çocuğundan biri olan Brad Pitt ailesinin Missouri’ye taşınmasıyla birlikte Kickapoo Lisesi’nde yazıldı. Okul yıllarında her Amerikalı genç gibi beyzbol koro tiyatro ve politikaya ilgi duyan Pitt’in en büyük tutkusu sinemaydı.

Gazetecilik ve reklam eğitimi için Missouri Üniversitesi’ne giren aktör 1987 yılında mezun olması için yalnızca iki kredisi kalmışken okuldan ayrıldı. Film yıldızı olmayı kafasına koyan Pitt arabasına atladı ve California’nın yolunu tuttu. Cebinde yalnızca 325 dolarla Los Angeles’a kadar giden çılgın genç ufak tefek işlerde çalışarak geçimini sağlamaya çalıştı. Ailesine Pasedena’daki Sanat Okulu’nda okuduğunu söyleyen aktörün en büyük hayali ileride büyük bir yıldız olup ailesinin yüzünü kara çıkarmamaktı.

Garsonluktan şoförlüğearaba tamirciliğinden tavuk kıyafetiyle broşür dağıtmaya kadar pek çok iş yapan Pitt ilk rolüne "Dallas" dizisiyle kavuştu. Hormonlarıyla hareket eden bıçkın bir delikanlıyı canlandıran aktör "Happy Together" ve ardından "Cutting Class" adlı vasatı geçemeyen filmlerde oynadı. İlk ciddi oyunculuk deneyimini "Thelma & Louise" de yaşayan Pitt Geena Davis’e ilk orgazmını yaşatan bir gezginciyi canlandırdı. Bu filmin ardından "Too Young to Die?" adlı TV filminde oynayan genç aktör rol arkadaşı Juliette Lewis ile yaşamaya başladı. Üç sene birlikte olan Pitt-Lewis çifti belki de Hollywood tarihindeki en uzun birlikteliklerden birine imza attılar. Çift birlikte "Kalifornia" filminde oynadıktan sonra ayrıldı. 1994 yapımı "Legends of the Fall" adlı epik filmde romantik bir karakteri canlandıran Pittoyunculuğundan ziyade yakışıklılığıyla dikkat çekti. People dergisinin "Yaşayan En Seksi Adam" ilan ettiği aktör Neil Jordan’ın yönetmenliğini üstlendiği "Interview With the Vampire"da Tom Cruise ve Antonio Banderas gibi gözde oyuncularla birlikte oynadı. 1992 yılında çekilen Robert Redford’un "A River Runs Through It" adlı filmlindeki oyunculuğu ile elindeki potansiyel yeteneğin farkına vardı.

Başrollerinde Morgan Freeman Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow gibi çok büyük oyuncuların yer aldığı "Seven" adlı gerilim filminde ruh hastası bir katilin peşinden koşan çaylak bir polisi canlandırdı. Yönetmenliğini David Fincher’ın üstlendiği filmde oldukça başarılı bulunan aktör filmde karısını canlandıran Paltrow ile uzun bir birlikteliğe ilk adımını attı. Paltrow ile yaklaşık iki buçuk yıl birlikte olan aktör bir ara nişanlılık devresi geçirmiş olmasına rağmen ilişkiyi noktaladı. Pitt 2000 yılı içerisinde "Friends" dizisinin sevimli oyuncusu Jennifer Aniston ile evlendi. Terry Gilliam’ın fantastik bilim kurgusu "12 Monkeys"de bir akıl hastasını canlandıran Pitt1997’de "The Devil’s Own" adlı filmde karizmatik bir I.R.A. liderini oynadı.

Seven Years in Tibet" filminde Avusturyalı gezgin Heinrich Harrar’ı canlandıran aktör ününü giderek arttırarak film başına 10 milyon dolar alabilen bir yıldız haline geldi. Martin Brest’in kasvetli filmi "Meet Joe Black"de ölümü canlandıran Brad Pitt 1999 yılında "Seven"ın yönetmeni David Fincher ile ikinci kez bir araya geldi ve "Fight Club" adlı filmde rol aldı. Edward Norton ve Helene Bohem Carter ile birlikte başrolü paylaşan aktör Chuck Palahniuk’un romanından uyarlanan ve tüketim toplumunu acımasızca eleştiren filmde Tyler Durden isimli bir sabun satıcısını canlandırdı. 2000 yılında "Snatch" filminde farklı bir tarzla karşımıza çıkan aktör 2001'de üç başarılı filmde rol aldı: "The Mexican""Spy Game" ve "Oceans's Eleven". 2004' e kadar "Confessions of a Dangerous Mind"da aldığı tek sahnelik rol ve Sinbad seslendirmesi haricinde 3 sene boyunca sessiz kalan aktör 2004'de ünlü savaşcı Achilles rolü ile Troy'da hayranlarının karşısına çıkıyordu. Troy'un başarısı henüz taze iken Brad Pitt Ocean's Twelve ile aynı sene tekrar beyazperde'de idi.

Takvimler 2005'i gösterdiğinde magazin dünyasını uzun süre meşgul edecek bir haber düşüyordu ajanslara: Brad Pitt Angelina Jolie ile birlikteydi! Çiftin "Mr. and Mrs. Smith" filminin setinde yakınlaştıkları söyleniyordu. Haberin doğruluğunun ortaya çıkmasının ardından Jennifer Aniston boşanma davası açtı. Bu olanların gölgesinde ünlü aktörün "Mr. and Mrs. Smith"deki performansı sinema eleştirmenleri tarafından beğenilmişti. Film komedi tarzında idi ve Brad Pitt bu sınavıda geçmiş gözüküyordu.

Brad Pitt Resimleri
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme