4 Ocak 2014 Cumartesi

Kurt Seyt (Seyit) ve Shura Roman Hikayesi Özeti - Nermin Bezmen


Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisinin esin kaynağı yani; Kurt Seyit ve Shura dizisinin derlendiği roman olan ''Kurt Seyt (Seyit) ve Shura'' Roman Hikayesi Özetini sizin için çıkardık.

Kurt Seyd&Shura roman özeti, Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Kurt Seyd&Shura özeti, Nermin Bezmen Kurt Seyd&Shura özeti, nermin bezmen kurt seyit ve shura

Usta yazar Nermin Bezmen’nin kaleme aldığı Kurt Seyt & Shura romanının diziye çevrilmiş halini önümüzdeki sezon Star TV de yayınlanacak. Bu dizinin başrollerini Kıvanç Tatlutuğ ve Farah Zeynep Abdullah oynayacak. Dizinin konusu ve ismi henüz belli olmamasına rağmen Nermin Bezmen Kurt Seyt & Shura Romanında esinlenerek kaleme alınacak. Bizde bu makalemizde merak edenler için Nermin Bezmen Kurt Seyt & Shura Romanının özetini kaleme aldık.


Nermin Bezmen Kurt Seyt & Shura Roman Özeti

1890′ların Rusya’sından 1920′lerin Türkiye’sine uzanan bir dönemi anlatıyor ve aşkı anlatıyor.

Kurt Seyt & Shura’da Çarlık Rusya’sının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul’a sürüklenen hayatları anlatıyor.

1892′nin Yalta’sından St. Petersburg’un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul’a, 1920′lerin Pera’sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız.

Onlarla beraber polkaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız.

Kurt Seyt: Mirza Eminof’un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola’nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal’in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı.

Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit’in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı.

Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıştılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçeklikle aktarıldığı bir roman, “Kurt Seyt ve Shura.“
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme