29 Kasım 2014 Cumartesi

Adriana Lima Kimdir? Biyografisi - Nereli - Hayatı - Resimleri


Adriana Lima... gerçekten adı bile güzel olan Victoria’s Secret defileleri ile özdeşleşmiş güzeller güzeli Adriana Lima kimdir, nereli,kaç yaşında, merak ediyor musunuz? Veya, Adriana Lima'nın yaşı kaç, doğu yeri neresi, kocası kim, çocuğu varmı? diye merak ediyor musunuz peki? Eğer  Adriana Lima ile ilgili yukarıda saydığım soruların cevaplarını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız tam yerine geldiniz.Haa unutmadan  en güzel seçme Adriana Lima resimleri de yazının en altında sizi bekliyor olacak... 

Gelelim  Adriana Lima Kimdir? sorusuna;
Tam adı. Adriana Francssesca Lima'dır. Brezilyalı süpermodeldir. Victoria's Secret için çalışmalarıyla tanınır.
Adriana Francesca Lima, 12 Haziran 1981'de Salvador de Bahia, Brezilya'da dünyaya gelmiştir. Lima, düşük gelirli ve dindar bir ailede dünyaya gelmiş. Amerikan yerlisi, Afrika, Brezilya ve İsviçre kökenli.1.78 boyundadır. Vücut ölçüleri: kimine göre 85-59-86 bazılarına göre de 86-61-60 ölçülerinde, 54 kilo civarlarında olduğu söylenmekte.Ayrıca giysi bedeni 32, ayakkabı numarası 41′miş.  

Adriana Lima daha 13 yaşında iken bir alışveriş merkezinde dolaşırken keşfedilmiştir. 1994 yılında Brezilya'da modellik yapmaya başlamış, 1996 yılında Brezilya Ford Supermodel yarışmasında aldığı ikincilik ödülü ile güzelliğini tescillemiştir. Kısa bir süre sonra New York'a taşınmş ve Elite Model'le bir anlaşma imzalamıştır.

15 yaşındayken Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasında 1. seçildi. 1996’da yapılan Ford Supermodel of the World Contest’de ise 2. oldu.Harper’s Bazaar, Elle gibi önemli dergilere kapak olmaya başlayan Lima, 1998’de Victoria’s Secret defilesinde yer alarak iyice tanınır hale gelmeyi başardı. Heidi Klum ve Gisele Bündchen’le birlikte melek kanatları taktıkarak sergiledikleri iç çamaşırı defilesinin ardından, 2003’deki Victoria’s Secret defilesinin de açılış mankeni oldu.

2001’de Adriana Lima 8:47 dakikalık BMW kısa filminde Mickey Rourke, Clive Owen ve Forest Whitaker’la birlikte oynadı. Ünlü bir adamın (Rourke) karısını (Lima) kıskanarak onu takip ettirmek için bir dedektif (Owen) tutmasıyla başlayan filmi Wong Kar-wai yönetti.

2005’de sınırlı sayıda üretilen Pirelli takviminde yer alan Lima, aynı yıl AskMen.com’un Top 99 Women listesinde 1. sırada yer alırken, 2006’da 4. oldu. Yine 2006’da Forbes.com’un En Çok Kazanan Ünlüler (Highest Paid Celebrities) listesinde 97. sırada ve En Güçlü 100 İnsan (100 Most Powerful People) listesinde 99. sırada yer aldı.

2009 yılının Ocak ayında Acun Ilıcalı’nın sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı programa katıldı. 14 Şubat 2009′da NBA’de oynayan basketbolcu Marko Jarić ile evlenmişlerdir. 15 Kasım 2009′da ilk kızı Valentina Lima Jarić dünyaya gelmiştir. İkinci kızı Sienna Lima Jarić 12 Eylül 2012′de dünyaya gelmiştir.

Dünyanın en çekici ve en güzel kadınları arasında gösterilmekte. İnsanlar onu daha çok Victoria Secret sayesinde tanıyor.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca ve Portekizce biliyor. Son zamanlarda Veet Türkiye reklamı sayesinde Türk televizyonlarında sık sık karşınıza çıkmakta.

Instagram adresi: @adrianalima Takipçi sayısı 3.02 milyon


Adriana Lima Foto Galeri >>>>>>> 

İşte çok özel Adriana Lima Resimleri;


  
 
 
         
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme