17 Kasım 2014 Pazartesi

Serenay Sarıkaya Kimdir? Meddezir MiraBu günkü biyografi yazımızda, Serenay Sarıkaya kimdir; Star Tv ekranlarında Medcezir dizisinde Yaman'ın sevgilisi Medcezir Mira kim, Serenay Sarıkaya kimdir, Medcezir Serenay Sarıkaya’nın hayatı,biyografisi, resimleri  ve Serenay Sarıkaya hakkında çok özel bilgi içeriğini derledik.

Serenay Sarıkaya kimdir? 
Serenay Sarıkaya kısaca başarılı Türk model, sinema ve dizi oyuncusudur. 2008 yılından günümüze oynadığı çeşitli dizi ve sinema filmlerinin yanında 2010 yılında “Miss Turkey 2010” ismindeki güzellik yarışmasında elde ettiği ikincilik ve yaptığı seslendirmelerle de bilinir. 

Henüz 16 yaşındayken “Plajda” ismindeki sinema filminin ana karakterlerinden “Aslı” rolünü canlandırmıştır. Serenay Sarıkaya “Adanalı” dizisinde canlandırdığı “Sofia” karakteri ile dizi oyunculuğu alanındaki kariyerine adım atmıştır. Ardından “Peri Masalı” dizisinde ana karakterlerinden “Talya”, “Limon Ağacı” dizisinde yine ana karakterlerinden “Peri” karakterlerini canlandırarak kariyerini sürdürmüştür. Serenay Sarıkaya son zamanlarda “Medcezir” ismindeki dizide “Mira” rolünde oynamaktadır ve Çağatay Ulusoy ile birlikte dizinin başrol oyuncusudur.

Serenay Sarıkaya’nın gerçek adı nedir?
Serenay Sarıkaya gerçek ismini kullanan ünlülerdendir. Serenay Sarıkaya’nın gerçek ismi de Serenay Sarıkaya şeklindedir. 

Serenay Sarıkaya doğum tarihi nedir?
Serenay Sarıkaya 1991 yılında doğmuştur.Serenay Sarıkaya’nın doğum tarihi 1 Temmuz 1991’dir. 

Serenay Sarıkaya yaşı kaç?
2014 itibarıyla 23’tür. 

Serenay Sarıkaya’nın burcu nedir?
Serenay Sarıkaya’nın burcu yengeçtir.

Serenay Sarıkaya’nın boyu kaçtır?
Serenay Sarıkaya boyu 1,75 metredir.

Serenay Sarıkaya’nın kilosu kaçtır?
Serenay Sarıkaya kilosu 53 kg şeklindedir. 

Serenay Sarıkaya “Medcezir” filminde canlandırdığı “Mira” karakteri için “sıcak yoga” yöntemi ile 6 kilo verdiği haber olmuştur. Spor yapmayı seven Serenay Sarıkaya haftada en az üç kere spor yapmaktadır.

Serenay Sarıkaya’nın saç rengi nedir? 
Serenay Sarıkaya açık kahverengi saçlara sahip olan aktrislerdendir.

Serenay Sarıkaya’nın göz rengi nedir? 
Serenay Sarıkaya ismi ile tanınan model koyu kahverengi renkli gözlere sahiptir. 

Serenay Sarıkaya’nın vücut ölçüleri nasıldır?  
Serenay Sarıkaya vücut ölçüleri 88 cm- 60 cm- 90 cm olan bir modeldir.

Serenay Sarıkaya’nın beden ölçüsü nedir?  
Serenay Sarıkaya 34-36 numaraya sahip kıyafetleri giyebilmektedir.

Serenay Sarıkaya’nın ayakkabı numarası kaçtır? 
Serenay Sarıkaya ayakkabı olarak 39 numara ayakkabıları giyebilmektedir.

Serenay Sarıkaya’nın okuduğu okul hangisidir? 
Serenay Sarıkaya lise eğitimini Antalya’da Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde almıştır. Serenay Sarıkaya İstanbul’da Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nde de okumuştur. Serenay Sarıkaya lise yıllarında Psikoloji’ye merak sarmış bu dalla ilgili kitaplar okumaya başlamıştır. Bir zamanlar ciddi anlamda Psikolog olmayı düşünmüştür.

Serenay Sarıkaya nerelidir? Serenay Sarıkaya Antalya’da dünyaya gelmiştir. 

Serenay Sarıkaya evli mi?
Sevgilisi kim?

Serenay Sarıkaya henüz evlenmemiştir. Başarılı model evlenip çocuk sahibi olma fikrine psikolojik ve yapısal olarak hazır olmadığını ifade etmiştir.Bu yazı hazırlandığında sevgilisi Medcezir dizisinde başrolleri paylaştığı rol arkadaşı Çağatay Ulusoy dizideki adı ile Yaman'dır.

Başarılı model Serenay Sarıkaya oyuncu olarak dünya çapında saygın bir yere gelmek istemektedir. Serenay Sarıkaya’nın sevdiği aktiviteler arasında sevdiği insanlarla sohbet etmek, yemek yemek, kendine vakit ayırmak, sinemaya gitmek ve dans ermek yer alır. Yürüyüş yapmayı da seven Serenay Sarıkaya İstiklal caddesinde yürümekten hoşlanmaktadır. Serenay Sarıkaya sevdiği filmler arasında “Yüzüklerin Efendisi”, “Prestij”, “Milyoner” ve “Bir Rüya İçin Ağıt” gibi filmler yer almaktadır. Serenay Sarıkaya sevdiği kitap ise Dostoyevski’nin kaleme aldığı “Suç ve Ceza” ismindeki romandır.

Serenay Sarıkaya müzik tarzı olarak rock müzikten hoşlanmaktadır. Sanatçılardan İngiliz rock grubu Coldplay ve 12 Grammy Ödülü almış ünlü şarkıcı Alicia Keys gibi isimleri beğenmektedir. Son zamanlarda Türk Sanat müziğinden, caza ve pop müziğe kadar her türlü müziği dinlediğini söylemiştir. Türk Sanat Müziğine ayrı bir ilgisi olan Serenay Sarıkaya’nın bu ilgisi çok küçük yaşlarında başlamıştır. Serenay Sarıkaya Türk şarkıcılardan Sertap Erener’in çalışmalarından hoşlanmaktadır. Serenay Sarıkaya Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte söylediği şarkılarla konuşulmuştur.

Serenay Sarıkaya kimdir, Serenay Sarıkaya’nın hayatı ve Serenay Sarıkaya hakkında bilgi konusunu derlediğimiz bu yazımızda son olarak Serenay Sarıkaya’nın ailesi hakkında bilgi verelim.Serenay Sarıkaya’nın annesinin ismi Ümran Sarıkaya’dır. Serenay Sarıkaya’nın idolü annesidir. Serenay Sarıkaya’nın babasının adı ise Mustafa Sarıkaya şeklindedir. Serenay Sarıkaya’nın annesi ile babası başarılı oyuncu henüz 6 yaşında iken ayrılmıştır. Serenay Sarıkaya’yı annesi yetiştirmiştir.

 En Güzel Serenay Sarıkaya Resimleri FOTO GALERİ İçin Buraya Tıklayınız!
 
http://www.nedirkimdirbilgilen.com/2014/11/serenay-sarkaya-resimleri-serenay.html

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme