19 Aralık 2014 Cuma

EvinizdeTelevizyon Kanalı Nasıl Kurulu?

EvinizdeTelevizyon Kanalı Nasıl Kurulu?

EvinizdeTelevizyon Kanalı Kurabilirsiniz

İnternette yapılabilecek en ilginç şeylerden birisi de tv yayını yapmaktır. Bunun için bir adet web kamerasına ihtiyacınız var. internet üzerinden tv yayını yapmak için çok seçeneğiniz bulunuyor. Ancak bunların çoğu için az ya da çok teknik bilgiye ihtiyaç var. Biz şimdi teknik bilgi gerektirmeyen servislerden çok başarılı olanlarından biri olan camstreams‘i inceleyeceğiz.

Bu servis sayesinde evimizdeki webcam ile messenger’dan kolay bir şekilde arkadaşlarımızla görüntülü görüşebildiğimiz gibi bir tıkla dünyaya yayın yapabileceğiz. Bu siteden yayın yapmak istiyorum dedikten sonra üyeliği tamamlamamız gerekiyor.

Üyelik ekranındaki boş alanları eksiksiz doldurun ve sayfanın altındaki “i accept” seçeneğini de seçtikten sonra “join” butonuna tıklayarak üyeliği tamamlayın. Bu sayede evinizdeki webcam ile yakaladığınız görüntüyü doğrudan internete verebileceksiniz. Bunun için site sizin yayın akışınız için size özel bir kanal oluşturup bu kanalı yayına açıyor. Size özel bu kanalın adresini tarayıcısına yazanlar sizin tv yayınınıza ulaşabiliyorlar.


Bu servisi eğlence amaçlı olduğu gibi başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Örneğin işe giderken kamerayı açık bırakarak iş yerinden kendi kanalınızı açarak evdeki durumu izleyebilirsiniz. Evde çocuklara bakan bir bakıcı varsa onun çocuklara nasıl bir muamele yaptığını görebilirsiniz. Aslında yapılabilecekler sizin hayal gücünüzün genişliğine bağlı.


1. Adım: Kanalları izlemek

Eğer yayın yapmadan başkalarının kanllarını izlemek istiyorsanız “live webcams” bölümü tam size göre.

2. Adım: Ziyaretçiler

Başkalarının kanallarını izlerken izin verenler ile yazılı sohbet dahil edebilirsiniz.


3. Adım: Kayıt olmak

Kayıt formunda kullanıcı adı, şifre ve kanal isminizi seçmeniz isteniyor.

4. Adım: Seyirci toplamak

Bunun için kanal adresinizi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak seyirci toplayabilirsiniz.


5. Adım: Kamera açısı ve doğru ışık

Yüksek çözünürlüklü kamera ve ortamın iyi aydınlatılması kaliteli bir yayın için temel ihtiyaçlar.


6. Adım: Sitenin kuralları

Yetişkinlere yönelik yayın yapılmasına izin verilmiyor.


Kaynak: Bildirgeç
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme