24 Aralık 2014 Çarşamba

Google Trends ve Websitesi Nedir? Ne İşe Yarar?
Google Trends  Google da bellir bir zaman dilimi içinde googleda en çok aranan kelimeleri söyler.. 11-12-13 martta japonya depremi ya da 21 mayısta dünyanın sonunun geleceğini söyleyen adamın videoları gibi.Hangi ülkeden kim neleri arıyor en trend aramalar hangisi bunları söylüyor. Peki bununla nasıl bu kadar para kazanacağız ?


Şimdi bu iş için bir websitesi açacağız.İngilizcenizin biraz olması lazım yalnız. En azından cümleleri kesip biçecek kadar. İyi ingilizceniz varsa daha iyi olur.Sistemin WordPress olması iyidir. 3-4 kişi çalışmak bu işteki kazancı kat ve kat artıracaktır.Şimdi dünyadaki ingilizce haber sitelerini spor sitelerini sık kullanınlara eklememiz lazım.Ve de bu sitelerin rss beslemelerini. Yani bu sitelerde yeni bir yazı olduğunda hemen haberimiz olacak. Japonya depremi oldu diyelim. BBC de japonya depremi hakkında haber çıktı. Sizde bilgisayar başındasınız. Hemen o haberi kendi cümlelerinizle yazıp sitenize koyuyorsunuz. Aynı anda da twitterdan japaonya depremi ile twit atıp site linkinizi veriyorsunuz. Siteniz 1-2 dk içinde indexlendi . Ve japonya depremini ilk yazan kişilerdensiniz.. Etiketkleride çok özgün girdiniz. İnsanların arayacağı şekilde.. Japonya depremi 1 hafta boyunca 100 milyondan fazla aramaya sahipti… Bu 100 milyondan size gelecek ziyaretçi sayısı eğer ilk yazanlardan biriyseniz ve siteniz biraz eski ise 1 milyona kadar ulaşabilir.Hatta fazlası da mümkün.1 milyon ziyaretçinin 50.000 i reklama tıklasa ve ortalama 0.2 dolar kazansanız sadece bu haberi girdiğiniz için 10.000 dolar kazanırsınız.


Diyelimki Japonya depremini ilk yazan siz olamadınız ve dünyada böyle büyük olaylar ve 100 milyondan fazla araması olan kaç haber var ? Haklısınız. Ama siz günde 1 habere yoğunlaşmayacaksınız. Spordan ekonomiye kadar birsürü konu var.Mesela F1 izliyorsunuz.. Siz yarış başlamadan daha kabataslak yazınızı hazırlarsınız.. İngilizce olarak.. F1 macaristan 2011 sonuçları diye başlık hazır olur.Yarış çekişmeli geçti. 1. gelen … oldu 2. gelen … oldu 3. gelen .. oldu diye taslak hazır olur. Yarış bittiğinde ilk 3 sıralamayı yazarsınız ve anında yayınlarsınız.. Sonucu ilk yazan kişiler arasında olursunuz yine.F1 i izleyemen insanlar google arayınca sizin sitenizede gelirler. 3-4 kişi olunca herkes günün belirli saatlerinde birşeyler yazabilir.Ve bu ziyaretçiler size günlük gelmez. Artık en hızlı haberlerin sizde olduğunu düşünür ve direk gelmeye başlarlar.. Bu işi ciddi şekilde 3 ay yaparsanız şayet 3-6 ay sonra hayal edemeyeceğiniz yerlerde olursunuz


Bir gerçek örnek vermek gerekirse ingilizce blogum var.Preakness denilen atyarışı yapıldı bugün 22 mayıs günü.. Googleda en çok aramalar listesinde gördüm.. Sonçlara baktım bir yazı girdim. Bir video ekledim. Bunlar yarış bittikten 12 saat sonra oluyor.. Yani herkes bu haberi biliyordu hemen hemen.. Etiketleri girdim.. Şu an için 76 kişi geldi 5.30-6 saat içinde. Sadece 1 haberden ve geç yazmama rağmen .. Ama ince eleyip sık dokuyarak yazdım google ın seveceği tarzda yazdım.


Sadece reklamlardan da kazanmazsınız.. Yazıların altına koyacağınız bir amazon.com affiliate linki ilede paralar kazanabilirsiniz.. Beyzbol şampiyonu hakkında yazı yazdınız. Altında da amazonun affiliate linki var. Sitenize giren ziyaretçiler bu şampiyonluk için forma-eldiven vs almak isterlerde direk o linkten amazona giderler ve sizde onların alışverişinden para kazanırsınız

kaynak: isfikri
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme