24 Aralık 2014 Çarşamba

Kosgeb Kobi Cep Uygulaması Nedir? Nasıl Çalışır? Sunulan Hizmetler Nelerdir?KOBİ CEP UYGULAMASI 

KOBİ CEP; vatandaşlara mobil iletişim cihazları üzerinden KOSGEB haberleri, duyuruları, destekleri, birimleri, bilgi edinme, çevrimiçi KOBİ hizmetleri ve KOBİ asistanı gibi hizmetlerin sunulduğu bir uygulamadır.


ÖNEMLİ NOT: KOBİ Cep uygulamasına www.kosgeb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.1.      Cep telefonunuzdan www.kosgeb.gov.tr adresine giriniz.
2.      Karşınıza gelen ana sayfadaki menüden görüntülemek istediğiniz ilgili linki tıklayınız.  
SUNULAN HİZMETLER NELERDİR ?HABERLER

Ana sayfadan “HABERLER” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen haberlerden detayını görüntülemek istediğinizin üzerine gelip tıklayınız. Haberler sayfasına geri dönmek için sayfanın alt sağ köşesindeki “Haberler” ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.               
DUYURULAR

Ana sayfadan “DUYURULAR” linkine tıkladıktan sonra karşınıza duyuru alt menüsünden görüntülemek istediğinizin ilgili duyuru tipinin üzerine gelip tıklayınız. Duyurular sayfasına geri dönmek için sayfanın alt sağ köşesindeki “Duyurular” ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
          
DESTEKLER

Ana sayfadan “DESTEKLER” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen destekler alt menüsünden görüntülemek istediğinizin ilgili destek tipinin üzerine gelip tıklayınız. Seçtiğiniz destek tipi ile ilgili desteklerden görüntülemek istediğinize tıklayınız. Destek aramak için sayfanın alt sağ köşesindeki “Destek Arama” ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
   
DESTEK ARAMA

Ana sayfadan “DESTEK ARAMA” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen kutucuğa arama yapmak istediğinizin anahtar kelimeyi yazıp “Ara” butonuna tıklayınız. Girdiğiniz anahtar kelimeye karşılık gelen arama sonuçlarından detaylı bilgi almak istediğiniz desteği tıklayınız. Yeni bir arama yapmak için alt sağ köşesindeki “Ara” ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
 
BİRİMLERİMİZ

Ana sayfadan “BİRİMLERİMİZ” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen illerden bilgi almak istediğiniz ili bulup tıklayınız. Seçtiğiniz ilde bulunan veya ilgili ilden sorumlu olan hizmetler merkezlerimiz görüntülenecektir. Yeni bir arama yapmak için alt sağ köşesindeki “Birimler” ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
                       

BİLGİ EDİNME

Ana sayfadan “BİLGİ EDİNME” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen seçeneklerden sizinle ilgili olanı tıklayınız. Tercihinize göre karşınıza gelen formu doldurup gönder butonuna tıklayınız. Ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
                        
 İLETİŞİM

Ana sayfadan “İLETİŞİM” linkine tıkladıktan sonra karşınıza KOSGEB İdaresi Başkanlığı irtibat bilgileri gelecektir. Ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
KOBİ GİRİŞİ

Ana sayfadan “KOBİ GİRİŞİ” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen kutucuklara “KOSGEB kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.” ve gönder butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda işletmenize ait güncel bilgilerinizi, işletmenizden sorumlu KOSGEB uzmanını, beyanname durumlarınızı ve başvurduğunuz kredi faiz desteklerinin durumlarını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
                    
KOBİ ASİSTANI

Ana sayfadan “KOBİ ASİSTANI” linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen sık sorulan sorulardan cevabını görmek istediğiniz linke tıklayınız. Ana sayfaya dönmek için “Ana sayfa” butonuna tıklayınız.
                       
  
ÇAĞRI MERKEZİ HIZLI ARAMA

Tüm sayfaların altında bulunan “KOSGEB Çağrı Merkezi (444 1 567)” linkine tıklayarak mobil iletişim cihazınızdan numara girmeye gerek kalmaksızın mobil iletişim cihazınızın desteklemesi durumunda otomatik olarak arama yapmanız sağlanmaktadır. Ayrıca “Rehbere Ekle” butonundan Çağrı Merkez numaramızı mobil iletişim cihazınızın desteklemesi durumunda ekleyebilirsiniz.


kaynak: kosgeb.gov.tr


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme