Memur kadrasundan başka bir memur kadrosuna geçiş olur mu?

Admin | Cuma, Aralık 19, 2014 | 0 yorum

Memur kadrasundan başka bir memur kadrosuna geçiş olur mu?


657 sayılı Kanunun 74. maddesi gereğince, bir memurun başka bir memur kadrosuna geçiş yapabilmesi, muvafakatla, yani çalışılan kurum izin vermesi ile mümkün olabilmektedir. Hali hazırdaki mevzuatta her ne kadar aday memurken başka kuruma nakil olmayacağı belirtilmiş olsa da, uygulamada bu kural KPSS ile yapılan yerleştirmelerde uygulanmamaktadır. Dolaysıyla, aday memurlar da, muvafakat alabilirse, KPSS ile yerleştiği yeni memur kadrosuna naklen geçebilmektedir.

Category:

0 yorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Nedir? Kimdir? Bilgilen