18 Aralık 2017 Pazartesi

Ayta Sözeri Kimdir? Ayta Sözeri Kaç Yaşında, Biyografisi, Nerelidir (Aile Arasında Behiye)

Bu günkü ''kimdir'' biyografi sayfamızda Gülse Birsel'in yazdığı başrollerini ise Demet Evgar ve Engin Günaydın'ın paylaştığı Aile Arasında Evgar ve Günaydın'ın komşusu 'Behiye' karakterini canlandıran Ayta Sözeri kendine has üslubuyla ve başarılı olduğu kadar doğal oyunculuğu ile dikkat çekiyor.

Özellikle Ayta Sözeri’nin özel hayatı çok merak ediliyor. Gülse Birsel’in 2017 yapımı Aile Arası’nın kadrosunda Behiye karakteri ile yer alan Ayta Sözleri, daha önce Hayat Bağları, Arka Sokaklar, Dudaktan Kalbe dizilerinde rol al almıştı. Peki cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın olan trans oyuncu Ayta Sözeri kimdir, nerelidir, kaç yaşında? gibi sorulara cevap olarak hazırladığımız bu yazımızda Ayta Sözeri hakkında çok özel bilgiler sizlerle olacak...

Ayta Sözeri Kimdir? 

Ayta Sözeri, 31 Mart 1976’da Almanya’da doğdu. 6 yaşındayken ailesi ile beraber Almanya’dan İzmir’e taşınan Sözeri, Ege Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun. Kendisini kadın gibi hissettiğini ilk kez ortaokulda fark eden Sözeri, bu durumu da ilk olarak annesi ile konuşmuş. Babası ise bu gerçeği duyduğunda onu evden kibarca kovmuş. Evden ayrılan Sözeri, bir yerde zenneliğe başlamış. Ve bir gün o mekandaki solist gelmeyince sahneye Sözeri çıkmış. 20’li yaşlarında ameliyat olan Sözeri, çok sıkı da insan hakları aktivisti. Tiyatro eğitimi de alan Sözeri, İstanbul’da bir restoranda çalışırken bir yönetmen tarafından keşfedilmiş. Ayta Sözeri, Hayat Bağları, Arka Sokaklar, Dudaktan Kalbe, Paramparça ve Meryem dizilerinde rol aldı.

Ayta Sözeri (Aile Arasında Behiye) Resimleri - Fotoğrafları


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme