13 Aralık 2017 Çarşamba

Cap d'Agde Nerede? ve Nasıl Bir Yer Hakkında Bilgi


Cap d'Agde nerede ve nasıl bir yer diye merak ediyorsanız, çıplaklar kenti olarak bilinen Cap d'Agde hakkında bilgiler edinmek istiyorsanız işte Cap d'Agde...

Cap d'Agde, Fransa'nın güneyinde Akdeniz kıyısında bulunan bir yerleşim birimi. Cap d'Agde son yıllarda natüralistlerin akınına uğrayan bir yer haline geldi. Merkezinde kıyafetsiz insanlara rastlayabileceğiniz Cap d'Agde, plajlarında da durum farklı değil.


Cap d'Agde, Fransa'nın güneyinde Languedoc-Roussillon bölgesinde yer alan bir kent.Cap d'Agde, son yıllarda özellikle kendilerini naturialist olarak tanımlayan turistlerin akınına uğramaya başladı.Cap d'Agde kentine gelen turistler plajların yanı sıra kentin sokaklarında bile isterseler kıyafetsiz dolaşabiliyor.


Bu kadarına da pes artık diyebilirsiniz ama Dünyanın en çıplak kentinde "natürist"ler bankaya bile çıplak gidiyorlar. Bu kentte çıplaklığa yasal olarak herhangi bir kısıtlama yok. İsteyen çıplak dolaşabiliyor. Yaz sezonunda nüfusu 40 bine ulaşıyor. Fransa'nın sahil kenti Cap D'Agde'i yaz aylarında çıplaklar basıyor. Kendilerine 'natürist' ya da 'doğacı' diyen  insanlar artık sadece plaja değil, sokağa çıplak çıkabiliyor, alışverişe ya da bankaya bile o vaziyette gidebiliyor.

Paris'e hızlı trenle 5 saatlik mesafede, ünlü tarihi kent Carcassonne'un batısında, harika plajlarıyla bir zamanlar normal turistik bir yer olan Cap D'Agde artık sadece 'natürist'lerin tatil beldesi. Jade Jagger ve daha pek çok ünlünün de uğrak yeri olan Cap D'Agde her geçen yaz daha da kalabalık oluyor. Dünyada pek çok özel 'çıplaklar kampları' var. Bir tatil komleksi ya da plajla sınırlı. Ama Cap D'Agde 'çıplaklar kampına' dönüşmüş kent olarak tek örnek.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme