11 Aralık 2017 Pazartesi

Cilt Kuruluğu Nedir? Cilt Kuruluğu Nasıl Önlenir? Cilt Kuruluğunu Önleme Yolları


Cilt Kuruluğu Nedir? Nasıl Önlenir? Cilt Kuruluğunu Önleme Yolları

Her kişinin vücut yapısı farklı olduğundan, cilt yapısı ve cildin ne oranıda 
farklıdır. 

Cilt kuruluğu bazen ortaya çıkabildiği gibi sürekli olarakta devam edebilen bir problemdir. Cilt kuruluğu sonucu özellikle yüz ve çevresinde soyulmalar olabilmektedir. Cilt kuruluğu özellikle kış aylarında nem oranının azalmasıyla birlikte daha fazla görülebilmektedir. Cilt kuruluğunu önlemek için bazı yollar bulunmaktadır. Yan etkisi olmayan ve cilt kuruluğunu büyük ölcüde azaltan bu yöntemleri okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Cilt Kuruluğunu Önleme Yolları

 Cilt Kuruluğunu Önleme YollarıCilt kuruluğunu önlemenin en önemli yolu nemlendirici kullanmaktır. Kuru ciltlerin nemlendirici ile desteklenmesi gerekiyor. Ancak, kullanılan nemlendiricilerinde içeriğinde su emülsiyonu bulunması gerekmektedir. Vücut kuruluğu için banyodan sonra vücut yağı kullanmakta kuruluk için alınabilecek
önlemlerdendir. Yüksek oranda yağ yada gliserin içeren şampuan yada sabunlarla yıkanmalısınız. Yağ ve gliserin değeri düşük sabun yada şampuanlar daha fazla kuruluğa sebep olacaktır.


Genellikle bayanlar temizlik sırasında temizlik ürünlerinde bulunan kimyasal maddelerinin yan etkisine mağruz kalabilmektedir. Buda cilt kuruluğunun başlıca sebepleridir. Mümkün olduğunda temizlik ürünlerini cildinize temas ettirmemelisiniz. İş yerin yada ev ortamınızı nemlendirebilirsiniz. Özellikle klimalı bölgelerde nem oranı oldukça düşüktür. Bulunduğunuz ortamda su kaynatarak buharla ortam nemini biraz arttırabilirsiniz.Dar olan kıyafetlerde cilt kuruluğuna sebep olmaktadır. Sıkı kıyafetler vücut düzenini bozmakta ve
kuruluk oluşmasına sebep olmaktadır. Dar giysiler giymekten kaçının. Cilt kuruluğunu önlemenin yollarından biride bol su içmektir. Yaz aylarında su tüketimi fazla olsada, kış ayların su tüketimi genellikle az olmaktadır. Buna rağmen kendinizi zorlamalı ve su tüketmelisiniz. Cilt kuruluğu önemli bir sorundur. Cilt kuruluğu dikkat edilmediğinde özellikle kış aylarında yüz ve çevresinde soyulmalar yaşanabilir. Bu yüzden bu önlemleri almalı ve kuruluğu en aza indirmelisiniz.
kaynak:
bilgispot.com

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme