11 Aralık 2017 Pazartesi

Evde Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır? Sivilceden Kurtulma Yolları Nelerdir?


Evde Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır? Sivilceden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Sivilce gerek görüntü anlamında gerekse sağlık açısından tedavisinde dikkatli olunması gereken bir sorundur. Çoğumuz sivilcelerin kötü görüntüsünden hoşlanmaz ve hemen sivilceyi sıkarak yok olmasını isteriz. Ancak, bu uygulama hem yanlış hemde sonsuza kadar geçmeyecek izlerin kalmasına sebep olacaktır. Ayrıca sivilceler kansere varan sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu yüzden
sivilceler kesinlikle oynanmaması gereken ve sadece bilinen bitkisel yollarla tedavi edilmesi gereken bir problemdir. Sivilcelerden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Evde Sivilce Tedavisi

Sivilceden kurtulma yollari 300x223 Evde Sivilce Tedavisi İle Sivilceden Kurtulma Yollarıİlk olarak yumurta beyazını bir miktar limon suyuyla birlikte bir kapta güzelce karıştırın. Karışımı sivilce üzerine gelecek şekilde sürün. 15 dakika bekleyin ve birkez daha sivilceye uygulayın. 15 dakika sonra temizleme işlemini gerçekleştirin. 1 hafta boyunca bu işlemi uygulayın sivilcenin iyileştiğini göreceksiniz. Ayrıca karışıma bir çay kaşığı kadar bal katabilirseniz daha yararlı olacaktır.


Bir diğer yöntemde maya ile yapabileceğiniz yöntemdir.

Maya yöntemi olarakta
bilinen bu yöntemde bir miktar kuru mayayı, ılık suyla birlite karıştırın.Yatmadan 30 dakika önce sivilcelere uygulayın. 30 dakika sonra kuruyacağından yatabilir ve sabaha kadar kesinlikle yıkamayarak sivilcelerin iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Birkaç akşam uygulamanız halinde sivilcelerde gözle görülür iyileşmeler olacaktır.

Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceler çoğunlukla yağlı ciltlere sahip kişilerde olmaktadır. Bu yüzden sivilceleri temiz sabunla sık sık yıkamak, sivilce oluşumunu azaltacaktır. Yağlı yiyecekler yemekte sivilceye sebep olmaktadır. Patates kızartması, çekirdek vb. yağlı yiyecekler sivilce yaptığı için mümkün olduğunda  tüketmemekte sivilcelerden kurtulmanın yolları arasındadır. Streste sivilceye sebep olan etkenler arasındadır. Stresten uzak durmak günümüzde pek mümkün olmasada, sivilcelerin oluşmasını engellemek için huzurlu bir hayat yaşamak gerekmektedir.

kaynakca:bilgispot.com


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme