21 Aralık 2017 Perşembe

Ruh Eşi Nedir? (Ruh İkizi Nedir?) - Kaderleri Birbirine Bağlanmak Nedemek?Ruh eş nedir, ruh eşimi bulamadım, ruh eşimi nasıl bulabilirim ve nasıl bulurum diye sorularınız var mı? Yada ''kaderleri birlikte yazılmış iki insanı birbirine bağlayan görünmez kırmızı ip'' diye bir şey duydunuz mu hiç?

Ruh Eşi Nedir? (Ruh İkizi Nedir?) 

İlişkiler, aşk, sevgililik ve hatta evlilik ile ilgili ne vakit bir tartışma açılsa ruh eşi kavramı konuşulmadan konu kapanmaz. Önemli bir husustur çünkü ruh eşi kavramı. Biz de bu kez hep sınırları keskin hatlarla çizilmeye çalışılan ruh eşi kavramını anlatmaya karar verdik. Nedir bu ruh eşi? İnsanlar genellikle ruh eşini iki insan arasında mükemmel uyumun sağlandığı an olarak tanımlar. Yani her iki tarafın da isteklerinin en üst düzeyde sağlandığı bir mutluluk tablosudur. Ancak gerçek hiç de öyle değildir.

  • Gerçek ruh eşi bir ayna gibidir.
Karşınızdaki insan sizin aynanız olduğunda, sizi var olan tüm geçmişinizle kabul ettiği zaman ruh eşiniz olur.
  • Sizi değiştirmez, geliştirir.
Ruh eşi dediğiniz insan sizi olduğunuz merkezde tutar. Size gerçekten varlığınızın ne olduğunu gösterdiği için de sizde hayatınızı değiştirme isteği uyandırır. Gerçek ruh eşi, sizi yerinizde saydıran değil büyüten, geliştiren insandır.
  • Gerçek ruh eşi bir ayna gibidir.
Karşınızdaki insan sizin aynanız olduğunda, sizi var olan tüm geçmişinizle kabul ettiği zaman ruh eşiniz olur.
  • Sizi değiştirmez, geliştirir.

Ruh eşi dediğiniz insan sizi olduğunuz merkezde tutar. Size gerçekten varlığınızın ne olduğunu gösterdiği için de sizde hayatınızı değiştirme isteği uyandırır. Gerçek ruh eşi, sizi yerinizde saydıran değil büyüten, geliştiren insandır.
  • Gerçek bir ruh eşiyle aranızda bir koruma kalkanı yoktur.
Onun yanındayken ağlayabilirsiniz, tüm gardınızı indirebilirsiniz. Sanki bildiğiniz tüm toplumsal rollerden sıyrılmış gibi hissedersiniz. Zaten aşkın, sevginin en güzel yanı da güven duygusu değil midir? Aşk, bir yuvanın sıcaklığı, paylaşmanın ve anılar biriktirebiliyor olmanın verdiği o haz değil midir?
  • İyi bir ruh eşi sizin egonuzu törpüler.
Sizi gerçekten önemseyen bir ruh eşi, gelişmenizi engelleyen tutkularınızın neler olduğunu size açıklar. Size zarar veren egolarınızdan arınmanıza yardımcı olur. Ve bunu çoğu zaman kalbinizi kırma pahasına olsa da yapar.
Ve her şeyden en önemlisi sizi içten, karşılıksız ve saf bir sevgi ile sever. Yani sizi sevmek için nedenler belirlemez. Sevgiyi bir koşula bağlamaz. İşte tam da bu noktada içinizde dünyaya ve geri kalan her şeye karşı bir sevgi ışığı doğar. Aşk, işte tam da öyle bir şeydir.
Peki, siz ruh eşinizi bulacağınıza inanıyor musunuz? Yoksa bunlar çok harika hisler ama nereden baksan imkansız duruyor gibi diyenlerden misiniz? Bir ruh eşiniz olduğuna ve onu bulmanın o kadar da zor olmadığına inanın çünkü eÇift sizin için var. Uzman psikologlar tarafından hazırlanmış kişilik analiz testi ile size uygun bir ruh eşini bulmak artık çok kolay.

Kaderleri Birbirine Bağlanmak Nedir?

Hepimizin “ruh eşi” kavramını duymuşluğumuz vardır. Fikir aslında Plato’nun Sempozyumu’ndan gelir ve insanların 8 bacaklı iki başlı yaratıklar olduğu inancına dayanır. Tanrılar güçlerini azaltmak için onları ikiye bölmüş ve insanlar daha güçsüz canlılara dönüşmüştür. Sonuç olarak, sürekli kendilerini diğer yarılarından ayrı olarak eksik hissetmişlerdir.
Ruh eşiniz size tamamlayan diğer yarınızdır ve ikiniz birlikte tam bir çemberi temsil edersiniz. Günümüzde bu fikir değişip romantik ilişkilerdeki hep aranılan” ruh eşi” ile eş tutuluyor.
Bizim için doğru olan kişi ile aramızdaki görünmez bağ vardır. Efsanelere göre, bu bağ sadece görünmez değil, aynı zamanda da kopmaz bir iptir. Bu ip, tanrılar tarafından ayak bileklerimizden bağlanmıştır ve nereye gidersek gidelim birbirimizden ne kadar uzak düşersek düşelim, sonsuza kadar kaderimizin birlikte yazıldığı kişi ile bağlantıda olmamızı sağlar.
Pek çok insan, bizi birbirimize bağlayan bu ipin kırmızı olduğunu varsayar. Aşk ile ilgili her şeyin kırmızı renk ile ilişkilendirilmesinden nedeniyle bu metafor kullanılır. Bazı uç noktalarda bu ip kendi içinde dolaşsa ya da gerilse de asla kopmaz.
Değer verdiğiniz ve sevdiğiniz kişi ile aranızdaki bu kopmaz bağ uzaklık, zaman ya da anlaşmazlıklar araya girse bile yok olmaz. Zamana karşı direnir ve dahası aranızdaki her türlü anlaşmazlığa katlanılır yapar.
Aranızdaki görünmez ipin dolandığı ya da gerildiği anlarda kopma riski taşımaz, sadece sevdiğiniz ile kavuşmanız biraz daha uzun zaman alır. Asla imkânsız diye bir şey yoktur. Gecikmeler olabilir ama illa ki eninde sonunda kavuşulur. Sevdiğiniz size ulaşacak yolu bulur ya da siz ona doğru çekilirsiniz. Değişik şekillerde yollarınız kesişir ve yeniden yalnız kalma riskini bertaraf edersiniz. Bu ip neredeyse sihirli bir değnek gibidir. Tüm zihinsel ve fiziksel uzaklıklara inat size birleştiren kutsal bir bağdır.
Kadere inanır mısınız? Bizi her şeyin üstünde tutup değer verecek ve her seferinde bize öncelik verecek özel biri olsun isteriz hayatımızda.
İşler yolunda gitmediğinde ve dünya başımıza yıkılırken sadece tek o insan yanımızda olsun isteriz- iyi günde ve kötü günde. Neredeyse hepimiz bu koca dünyada yaralarımız saran ve ihtiyacımız olan tüm sevgiyi veren biri olsun isteriz. O mükemmel kişi gelsin ve bizi tamamlasın diye bekleriz
Ancak, tamamlanmak için özel birine ihtiyaç duymadığına inanan insanlar da var Ruh eşi, ruh ikizi, görünmez ip gibi kavramlara pek itibar etmeyen kişiler bir yana, bir özdeyişte dendiği gibi, “Sonuçta hepimiz insanız, aşkın şarabından içmişiz ve sevginin, yalnızca sevginin, kırılganlığımıza şifa olacağına inanmışız”
kaynakça:https://blog.ecift.com/index.php/2016/11/04/ruh-esi-nedir-ne-degildir/https://www.e-koc.org/kaderleri-birlikte-yazilmis-iki-insani-birbirine-baglayan-gorunmez-kirmizi-ip/

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme