18 Ocak 2018 Perşembe

AdSense Nedir? Nasıl Üye Olunur ve Nasıl Çalışır? Hakkında Bilgi


AdSense Nedir?

AdSense, Google amcanın interten reklam yayımlanması ve bu reklamları yayımlayan site, blok, youtube kanalı vb. yayımcılarına para kazandırarak bu alanda adeta devrim yaratan bir nevi reklam ortaklığı sistemidir.

Google Adsense'nin kendini tanımlaması da şöyle;

AdSense, çevrimiçi içeriğinizle birlikte hedeflenen reklamların gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, web sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense nasıl çalışır?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

AdSense'in çalışma şekli 3 adımda açıklanmıştır:

1. Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz

2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterilir

3. Ödeme alırsınız

Sitenize reklam kodu yapıştırarak ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçerek web sitenizin reklam alanlarını uygun hale getirirsiniz.Reklamverenler, gerçek zamanlı açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek fiyatlı reklam, sitenizde gösterilecektir.Ödemelerinizi aldığınızdan emin olmak üzere sitenizdeki reklamlarınız için tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması işlemiyle biz ilgileniyoruz.

AdSense'in diğer reklam ağlarından farkı nedir?

Google AdSense programı, sitenize Google AdWords reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır. Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatı anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

AdSense'i kullanmak için ödeme yapmak gerekir mi?

Hayır. AdSense'e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar, gösterimler ve diğer etkileşimler için size ödeme yapar. AdSense ile elde edebileceğiniz gelir hakkında daha fazla bilgi edinmek için AdSense'le gelir elde etme konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

AdSense'e nasıl üye (kayıt) olunur?

AdSense kullanmaya hazırsanız başvurunuzu buradan gönderebilirsiniz. Başvurunuzu gözden geçirir ve yaklaşık bir hafta içinde sizinle e-posta yoluyla bağlantı kurarız.

AdSense uymak gereken politikaları nelerdir?

AdSense hizmetini kullanmaya karar veren yayıncıların program politikalarına uyması gerekir. Bu politikalara uyulmadığı takdirde, AdSense hesabınızı kapatabiliriz. Çoğu durumda politikalarımıza uymayı başaran yayıncılarla çalışmayı tercih ederiz. Ancak, bu politikaları ihlal eden reklamları göstermeme, bu politikaları ihlal eden sayfalardaki reklamları devre dışı bırakma, ödemeleri alıkoyma veya sorunlu hesapları kapatma hakkını saklı tutarız.

Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi lütfen unutmayın. Şartlar ve Koşullar uyarınca, program politikalarından haberdar olmak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.


Kaynakça:
https://support.google.com/adsense/answer/6242051?hl=tr
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme