17 Ocak 2018 Çarşamba

Aynur Aydın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?


Aynur Aydın kimdir? sorusu şu sıralar cevabı sıkça merak edilen konular arasında yer alıyor. Aleyna Tilki'nin de ınstagram hesabından sıkça videosunu paylaştığı Aynur Aydın kimdir? Özellikle 'Günah Sevap' isimli şarkısıyla geniş kitlelere hitap eden Aynur Aydın, müzik kariyerine 18 yaşında başladı. Aynur Aydın kimdir? Aynur Aydın kaç yaşında? hakkında bilger sayfamızın devamında...

Aynur Aydın, 15 Aralık 1985'te Almanya'da doğdu. 10 yaşında şarkı söylemeye başladı ve ilk tecrübelerin tiyatro sahnelerinde topladı. Yeteneğini geliştirme çabasıyla 18 yaşında ilk sahne şovlarını vermeye başladı.


2000 yılında Sürpriz adlı bir gruba katıldı ve ilk albümlerini İstanbul'da kaydettiler. Bu sayede, uluslararası sahnelere de çıkmaya başladılar. Birkaç yıldan sonra Aynur Aydın gruptan ayrıldı ve kariyerine solo devam etmeye karar verdi. 2009 yılında albüm hazırlıkları için kolları sıvadı. Albümü için iki yıllık çalışmalar gerçekleştirdi.


Aynur Aydın, ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La - 12 Ways to La La albümünde birleştirildi. İlk klip şarkısını "Yenildim Daima" ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan "DNA" ya çekti.


İkinci klibini "Measure Up" isimli şarkıya Türkçe versiyonu "Yanı Başıma" için çekti. Daha sonra Erdem Kınay'ın projesinde yer alıp "İşporta" isimli şarkıyı söyledi ve 2012 Haziran ayında bu şarkıya Şenol Korkmaz yönetmenliğinde Belçika'da klip çekti.
"İşporta"şarkısı 2012 yılının haziran ayında Türkiye'de en çok dinlenen şarkılar arasına girdi. Nisan 2016'da ikinci albümü Emanet Beden'i her ikisi de Türkiye'de üç numaraya yükselen "Günah Sevap" ve "Bi Dakika" eşliğinde piyasaya sürdü.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme