5 Ocak 2018 Cuma

Ötüken Birliği Partisi Nedir? Kurucusu, Programı ve Amaçları Hakkında Bilgi


Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu ve yönettiği yıllardaki Cumhuriyet Halk Partisinden bu güne ilk defa Türkçü, Turancı, sadece ve sadece Türk Milletini esas alan, din ve mesheb ayrımı gözetmeksizin ırk temelli yani Türk temelli bir bakış açısı ve parti programı ile yola çıkan yeni bir parti kuruldu. Bilenler bilir bilmeyenler araştırınca görecektir; Atatürk kendi zamanında Türkiye'de aynı Ötüken Birliği Partisi gibi bir yaklaşımla bütün devlet işleyişini Türk ve Türkçülük temelinde şekillendirmiştir.

Bu durum, Ötüken Birliği partisinin Atatürk'ün tam izinde olduğu, Atatürk İlke ve İnkılaplarının sarsılmaz bir bekçisi olması nedeni ile Atatürk'ün ''Türk Milleti'' ve ''Türkçü Türk Devleti'' ideali ile tam anlamıyla örtüştüğünü göstermektedir.

O kadar ki! Atatürk, tüm kamu kurumlarının amblemlerinde mutlaka bozkurt kullanmış, mesela Güreş Federasyonu amblemi ve Milli Eğitim Bakanlığı keza öyle, bozkurt sigarası, bozkurt pulu, izcilerin adını yavru kurtlar koyması ve amblemini yine bozkurt yapması. Ki, Cumhuriyet halk Partisinin ilk özgün parti bayrağı da bozkurtlu'dur. Daha o kadar çok örnek var ki, bu Atatürk' ün tam ve mükemmel bir Türkçü olduğunun kanıtıdır.

Ötüken Birliği Partisi 

''Ötüken Birliği Partisi'' adı ile kurulan ve kısa adı ''Ötüken'' olan bu yeni kurulan parti hakkında merak edilen sorular var tabi ki; mesela, Ötüken Birliği Partisi Nedir?, kurucusu ve kurucuları kimdir, kuruluş amacı nedir, nasıl bir ideolojiye sahip gibi sorular en başta gelmektedir. İşte Türk Milletinin kendisini ve bekasını tam merkeze koyan, aynı zamanda Türk devletleri ve tüm toplulukları arasında inanç kapsamında hiç bir ayrıma gitmeden tüm Türk ırkından olanları bir kabul eden, kimilerine göre  ırkçılığı esas alan bir parti kuruldu.

Ötüken Birliği Partisi Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi parti sayısı, son kurulan Ötüken Birliği Partisi ile 88'e yükseldi. Irkı esas alarak Türkçülük düşüncesiyle yola çıktığını açıklayan partinin programında, “Türk’ü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk” ifadesi yer alıyor.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı faaliyette bulunan siyasi parti listesini güncelledi. 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle Türkiye’de 88 siyasi parti faaliyette bulunuyor. Listeye göre 2017 yılında 4 siyasi parti kuruldu. Bu partiler sırasıyla Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, İyi Parti, Türkiye İşçi Partisi ve en son 20 Aralık tarihinde kurulan Ötüken Birliği Partisi oldu.

KISA ADI ''ÖTÜKEN''

Kısa adı Ötüken olan partinin kurucusu ve tüzüğü henüz Yargıtay sitesine yüklenmemiş ancak parti genel merkezinden yapılan açıklamaya göre önümüzdeki günlerde Yargıtay sitesinin güncellenmesiyle sitede yükleneceği belirtilmekte.

Partinin sosyal medya hesabında yer alan bilgilere göre kurucu genel başkanı M. Hakan Semerci oldu. Yine burada yer alan programa göre parti “Türk milletinin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hâkim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünü” olarak kuruldu.

Tek başına iktidara gelme amacı ile yola çıktığını belirten partinin programında Türk Milleti, “anne ve baba soyu olarak Türk ırkına mensup, ana dili Türkçe, Türk kültürüne mensup ve Türk ırkına mensup olanlar kadar Türkleşen (Türk olduğunu hatırlayan ve uyanan) kişilerin, bir araya geldiği bir kitle” olarak tanımlandı.


‘TÜRKÜ DÜNYADA EN ÜSTÜN IRK OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN’
Partinin iç ve dış politikasının temelini de bu kitlenin her açıdan faydasını sağlamak üzere oluşturduğu belirtildi. Parti programında yer alan kuruluş amaçları içinde “Türkü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk” ifadeleri dikkat çekti.

 

ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ PROGRAMINDA YER ALAN HEDEFLER

Parti programında yer alan hedeflerden bazıları şöyle:
  • Irkı esas alan Ötüken Birliği Partisi’ne göre millet, ırk demektir. Bizler ırkımızı (milletimizi) daha çok yükseltmek için çalışmalar yapmayı kutsal görev kabul ederiz. Türk ırkının varoluş gayesi dünyaya hakim olmaktır, Türkçülük görüşünün kaynağında din mezhep birlikteliğini ölçü kabul etmeyiz kan birliği esastır. Türkçülüğü devletimizin temel felsefesi yapmak temel hedefimizdir.
  • Devletin resmi makamlarında Türklük şuuruna sahip olmayanların görev almasını reddeder.
  • Türkiye Cumhuriyeti siyasetine yine Türkler karar verecekler ve uygulayacaklardır. Türk siyasetinde, Türk milletvekilleri ve Türkçü millet vekilleri olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatanının bekası Türk olmayanların idaresinde olmayacaktır.
''ASKER VE POLİSLER TÜRK KÖKENLİ OLACAK''
  • Asker ve polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.
  • Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.
  • İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.
''İMAM HATİPLER KAPATILACAK''
  • Ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. Kalan imam Hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlenecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.
  • İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda ‘Andımız’ın ve ‘İstiklal Marşımız’ın’ okunması yeniden mecburi hale getirilecektir.
  • Cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır. -Türk devletleri dilleri okullara seçmeli ders olarak verilecektir. Yabancı dillerde tedrisat ancak liselerde başlayacaktır.
  • Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. İlkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır.

PARTİ ROGRAMININ TAM METNİ (PDF) İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Mustafa Kemal Atatürk zamanında, Atatürk' ün Türkçü devlet ideolojisinin bazı örnekleri;
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme