23 Şubat 2018 Cuma

Kopi Luwak Nedir? Dünyanın En Pahalı Kahvesi Nedir?Kopi Luwak diye bir şey duydunuz mu? duydunuz tabi, duydunuz ki buradasınız :D evet doğru yerdesiniz.İşte dünyanın en pahalı ve dünyanın en en ilginç kahvesi Kopi Luwak nedir? hakkındaki yazımız başlıyorrr...


Kopi Luwak Kahvesi - Kedi kakasıyla harmanlanmış bir lezzet :)

Luwak kahvesi, kedigillerden olan Civet kedisinin yediği kahvelerin, onun sindirim sisteminden geçtikten sonra dışkısı ile atılan kahve çekirdeklerinden hazırlanıyor. En iyi kahve çekirdeklerini seçen kedinin midesinden hazmedilmeden dışarı çıkan kahve çekirdekleri önce temizlenip sonra kavrulmak üzere uzun bir işlemden geçiriliyor. Bazılarımıza iğrenç gelebilir ama tadı da bu şekilde özel oluyor zaten. :)


Ortaya belki de içip içebileceğiniz en lezzetli kahve ortaya çıkıyor. Avrupa’da bir fincanını 60 €’ya satılan dünyanın en pahalı kahvesi olan Luwak kahvesinin fincanı burada 10 TL gibi bir fiyata sunuluyor. Türkiye’de 100 gramlık Kopi Luwak 900 TL’ye satıldığı rivayet ediliyor.


Önce “Bali deneyimi” adı verdikleri bir ritüel ile limon çayı, zencefil çayı, ginseng çayı, zencefil kahvesi, saf kakao, vanilya kahvesi, çikolatalı kahve hepsi bir arada ikram edililerek sunulan Luwak kahvesi sefasından önce her biri tadılırken bir sonrakini tatmadan önce eski aromayı temizlesin diye su içilip ve tarçın çiğnenmesi tavsiye ediliyor. Sekiz fincandan oluşan Bali deneyimini fiyata dahil. Son olarak da sonunda o muhteşem Kopi Luwak kahvesine sıra geliyor.Yumuşak bir tadı ve bol telvesi olan kahvenin tadı daha önce içtiğiniz hiçbir kahveye benzemeyen bir tat.Kopi Luwak’ın tadının ise şekersiz Türk kahvesine benzediği söylenmekte.Kaynakça:
http://www.mynet.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme