30 Mayıs 2018 Çarşamba

Dua Lipa kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır?Son zamanların parlayan yıldız vokalisti ve gençlerin yeni sevgilisi  kimdir, nerelidir, yaşı kaçtır, kısacası şu Dua Lipa dedikleri güzel şarkıcı kim tanımak ister misiniz?

26 Mayıs akşamı Şampiyonlar Ligi Finali'nin gözdesi olacak. Final öncesi seranominin bir parçası olacak olan Dua Lipa, günün sorgulanan ismi oldu. Peki, Dua Lipa kimdir kaç yaşında? İşte, merakla araştırılan ünlü sanatçı hakkında detaylı bilgiler

“Be the One” şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken Dua Lipa 22 Ağustos 1995 yılında Londra’da dünyaya geldi. İsmi Arnavutçada “istemek” ya da “aşk” anlamına geliyor. Ailesi Kosava’nın başkenti Priştine’den 1990 yılında ayrılarak Londra’ya taşındı.

Dua Lipa, 22 Ağustos 1995 tarihinde Londra'da dünyaya geldi. Aslen Kosovalı Arnavut bir ailenin evladı olan Dua Lipa'nın müzik kariyeri, 14 yaşındayken, diğer sanatçıların YouTube'daki şarkılarını yazmaya başladığı zaman itibariyle başladı. 2008'de Kosova'ya taşınmadan önce yarı zamanlı olarak Sylvia Young Tiyatro Okulu'na katıldı. İlk adı Arnavutça "aşk" anlamına geliyor. 2015 ilk single'ını piyasaya sürdü. Aralık 2016'da, Lipa ile ilgili 'See in Blue' adlı belgesel çekildi.


İlk stüdyo albümünü 2 Haziran 2017'de piyasaya sürdü. Albüm, İngiltere'nin en iyi 10 single'ı "Be the One" ve "IDGAF" ve İngiltere'nin hit listelerini zorlayan parçası "New Rules" da dahil olmak üzere yedi single'ı içerisinde barındırdı.


Lipa'nın ünü, Amerika Birleşik Devletleri'nde altı numaraya kadar ulaştı. Şubat 2018'de Lipa, British Woman Solo Artist ve British Breakthrough Act için iki İngiliz Ödülü kazandı. Nisan ayında, Lipa ve Calvin Harris tarafından yapılan single "One Kiss", Birleşik Krallık Singles Chart'da bir numaraya ulaştı.

İşte Dua Lipa'nın resimleri;

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme