5 Haziran 2018 Salı

Damien Comolli kimdir? Sportif Direktör Comolli’nin Kariyeri - FenerbahçeDamien Comolli ismi spor gündemine bomba gibi düştü.Ali Koç'un Fenerbahçe'nin yeni başkanı seçilmesi ile Fenerbahçe futbol takımının sportif direktörü adayı olarak lanse edilen Damien Comolli kimdir? ve Sportif Direktör Comolli’nin Kariyeri hakkında ne gibi bilgiler mevcuttur. İşte çiçeği burnunda Fenerbahçeli Damien Comolli hakkında bilinmeyenler...


Damien Comolli Kimdir? Sportif  Direktör Comolli’nin Kariyeri

13 Aralık 1972 doğumlu olan Damien Comolli, kariyeri boyunca antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi ve Monaco, St.Etienne, Arsenal, Tottenham ve Liverpool gibi önemli kulüplerde çalıştı.

1996 yılında Arsenal'de 7 yıl boyunca gözlemci (scout) olarak görev yapan Comolli, Kolo Toure, Emmanuel Eboue ve Gael Clichy gibi isimleri keşfetti. 2004-2005 yılları arasında ise St.Etienne'de teknik direktörlük yapan Comolli, burada Fransız ekibiyle ligi 6. sırada tamamladı ve Fransa Kupası'nda da yarı final oynadı.Damien Comolli Tam Bir Yıldız Avcısı!

2005-2008 yılları arasında ise Tottenham'da futbol direktörlüğü görevi üstlenen Comolli, burada da Gareth Bale, Luka Modric, Vedran Corluka, Dimitar Berbatov, Alan Hutton, Kevin-Prince Boateng, Giovani dos Stantos ve Younes Kaboul gibi dönemin önemli oyuncularını takıma kazandırdı.

2010'da ise Liverpool'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Comolli, Luis Suarez, Andy Carroll, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jose Enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı. 2012'de ise kulüpteki görevinden ayrılırken, bu kararını ailevi sebepler nedeniyle aldığını söyledi. Ancak İngiliz medyasında yer alan haberler, kendisi önderliğinde yapılan transferlerdeki başarısızlık nedeniyle Comolli ile yolların ayrıldığı yönündeydi.


Kaynakça:
http://skor.sozcu.com.tr
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme