9 Haziran 2018 Cumartesi

Zeljko Buvac kimdir? Kaç yaşında, Kariyeri - Fenerbahçe

Fenerbahçe taraftarının son zamanlarda en çok merak ettiği isim olan Zeljko Buvac hakkında traftarların en çok sorduğu soruların başında; Zeljko Buvac kimdir, kaç yaşında, hangi takımlarda görev yaptı ve Zeljko Buvac' ın kariyeri nedir gibi sorular gelmekte....Uzun yıllar Jürgen Kloop ile birlikte çalışan Buvac'ın Comolli'nin Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olacağı söylentileri kol geziyor.Uzun yıllar Alman teknik direktör Jürgen Kloop ile birlikte çalışan, ancak 1,5 ay önce aralarındaki anlaşmazlıktan ötürü Liverpool'daki görevinden ayrılan Buvac'ın Damien Comolli'nin aklındaki ilk isim olduğu ve büyük ölçüde Fenerbahçe ile anlaştığı söylentileri hakim. Bosna Hersekli futbol adamı Zeljko Buvac, Jürgen Kloop'un yarattığı felsefenin gizli mimarı olarak tanınıyor. 56 yaşındaki Buvac'ın lakabı ise 'Beyin'.

Zeljko Buvac kimdir?

Futbol öğretmeni Zeljko Buvac, 13 Eylül 1961'de Omarska'da dünyaya geldi. Savaştan hemen önce ülkesinden ayrılan ve Almanya'ya gelen Buvac, burada önce Neukirchen takımında teknik direktör olarak görev yaptı. Ardından Mainz'e iş başvurusunda bulunan Buvac, buraya kabul edildi ve böylece 2001 yazında Jürgen Kloop ile birlikte çalışmaya başladı.
Jürgen Kloop ile birlikte daha sonra Borussia Dortmund ve Liverpool'da da görev yaptı. 17 yıl boyunca Kloop'un yardımcılığını yapan Buvac, "Gegenpressin" anlayışını takımlara aşılayan kişi olarak biliniyor.

Kloop ile ortak vizyona sahip Buvac için Alman teknik direktör, "300 antrenman şeklimiz varsa, 200'ü Buvac'ın fikri" itirafında bulunmuştu.

alıntıdır
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme